Piotrkowianie pamiętali o rtm. Pileckim

Strefa FM Piątek, 24 maja 20194 4195
Tłumy zebrały się w piątek przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, aby wziąć udział w Marszu Pileckiego. Uczestnicy zebrali się, by wspólnie upamiętnić rotmistrza kawalerii Wojska Polskiego

Ładuję galerię...

Trasa marszu wiodła przez rondo Żołnierzy Wyklętych, al. 3-go Maja, pl. Kościuszki, ulicę Sieradzką i Rynek Trybunalski.

 

-Przyszedłem tu ze względu na znajomość życiorysu rotmistrza Pileckiego. Był on bez wątpienia przyjacielem Ojczyzny i wiele dla niej poświęcił. Pobyt w Auschwitz, służba w armii generała Andersa, później powrócił do Polski, gdzie został skazany na śmierć. O takiej osobie nie można zapomnieć, zasłużył sobie na to swoimi czynami - mówił uczestnik marszu.  -Zebraliśmy się, by pielęgnować pamięć o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który bez wątpienia był i jest dla wielu autorytetem. Można powiedzieć, że Pilecki towarzyszy mi przez całe życie, pojawił się np. w wielu moich pracach naukowych. Na co dzień nie jestem w Piotrkowie, ale przyjechałam specjalnie, aby wziąć udział w kolejnej edycji marszu. - dodała uczestniczka.

 

Witold Pilecki urodził się 13 maja 1901 w Ołońcu. Był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej i żołnierzem Armii Krajowej.

 

 


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.05.2019 00:24

Burego, Ognia, Łupaszkę, Danielaka "Bojara" i Brygadę Świętokrzyską też upamiętniliście? A kto upamietni ofiary tej wojny domowej?

87


gregu ~gregu (Gość)24.05.2019 20:14

Tłumy są tam codziennie w czasie przerw,całe watachy gimbusów idą na fajke do parku i blokują przejazd kierowcom !!!!

136


p ~p (Gość)24.05.2019 17:27

Fajnie. A można następnym razem stanąć pod pomnikiem nie blokując połowy miasta? Szczególnie w piątek w godzinach, gdzie większość ludzi kończy pracę

1014


gość ~gość (Gość)24.05.2019 17:27

Cześć i Chwała Bohaterom

216


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat