Piotrkowianie najlepsi w Polsce

Strefa FM Niedziela, 17 kwietnia 20165
11 medali zdobyli reprezentanci Piotrkowskiej Szkoły Walki Tom-Center podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule full contact, które po raz pierwszy zorganizowano w Piotrkowie. Faworyci nie zawiedli, złote medale zdobyli m.in. Robert Krasoń, Jakub Jasion i Kamil Dajwłowski. Na ringu w Piotrkowie rywalizowało 203 zawodników i zawodniczek z 58 klubów, kibiców było znacznie więcej, zmagania kickbokserów obserwował m.in. wielokrotny zawodowy mistrz świata w tej dyscyplinie, legendarny Marek "Punisher" Piotrowski.

Impreza teoretycznie rozpoczęła się już w piątek, wtedy też zarejestrowano i zważono uczestników,  pierwsze walki odbyły się w sobotę. Pojedynki półfinałowe i część finałów zorganizowano w niedzielę przed południem. Punktualnie o godzinie 15.00 oficjalnie otwarto imprezę i rozpoczęła się gala finałowa, podczas której zgromadzeni w hali sportowej ZSP 4 widzowie mogli obejrzeć 10 widowiskowych pojedynków. Oprawa tej imprezy nie ustępowała zawodowym galom, organizowanym coraz częściej w naszym kraju. Piotrkowianie z niecierpliwością czekali na walki trzech zawodników Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center. Jako pierwszy na ring wyszedł Jakub Jasion (kategoria wagowa -63,5 kg), który pokonał 3:0 Rafała von Nguyena (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański). Kolejnym piotrkowianinem, który stoczył swój pojedynek podczas gali finałowej był wicemistrz świata Robert Krasoń (kat. 75 kg), on także pokonał swojego rywala 3:0, Dominik Pazdan, reprezentant UKS Diament Pstrągowa przegrał z Robertem jednogłośnie. Jako ostatni swój pojedynek stoczył Kamil Dajwłowski (kat. -71 kg), który podobnie jak jego klubowi koledzy wygrał swoją walkę 3:0, pokonując Mateusza Parata z Klubu Sportowego Prosna Kalisz.

Wśród seniorów piotrkowianie zdobyli jeszcze dwa brązowe medale: Jarosław Mordarski (kat. -91 kg) i Andrzej Sabaciński (kat. +91 kg), poza tym na podium stanęli także juniorzy młodsi: Tomasz Lasota ( 1. miejsce w kat. -60 kg), Mateusz Biniek (1. miejsce w kat. -63,5 kg), Jakub Pichola (3. miejsce w kat. -63,5 kg) oraz juniorzy starsi: Damian Roll (2. miejsce w kat. -57 kg), Piotr Szwed (1. miejsce w kat. -60 kg) i Mikołaj Klauz (3. miejsce w kat. -71 kg). Dzięki doskonałej postawie piotrkowskich zawodników PSSW Tom-Center zwyciężyła w klasyfikacji klubowej (23 pkt.) przed KKS Sporty Walki Poznań (17 pkt.) i LZS Poprawa Siedlków (14 pkt.).

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne, najlepszymi juniorami zostali Wojciech Kazieczko (Funfit Boxing Team Zielona Góra) oraz Sylwia Bańcer (Diament Pstrągowa), a najlepszymi seniorami Mateusz Kubiszyn (KSW Sokół Jarosław) i Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra). Tytułem najlepszy piotrkowianin wyróżniono z kolei Roberta Krasonia.

To bez wątpienia było jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń roku w Piotrkowie, jak zapowiadają przedstawiciele PSSW Tom-Center, taka impreza może się tu odbyć jeszcze nieraz.