Piotrkowianie nagrali piosenkę

ePiotrkow Czwartek, 01 października 201520 5637
„Ile pozostanie w nas” to tytuł piosenki, która dziś ma ogólnopolską premierę. Muzykę i tekst napisał piotrkowianin Wojciech Baranowski. Utwór wykonuje grupa Elenaor Krieger, której wokalistą jest Ernest Staniaszek.

Obaj muzycy są związani z  Piotrkowem, obaj byli uczestnikami programu THE VOICE OF POLAND. Ernest Staniaszek doszedł do ścisłego finału, gdzie minimalnie przegrał rywalizację z Mateuszem Ziółko. Wojciech Baranowski z kolei dotarł do odcinków na żywo.

 

Ernest był przez wiele lat związany z kapelą AMNEZJA. Później postanowił muzykować wspólnie z Wojtkiem. Efektem tej współpracy jest kompozycja „Ile pozostanie w nas”.

 

Wojtek i Ernest dwukrotnie występowali w klubie Insomnia (dziś Sejf) wykonując piosenki Tadeusza Nalepy i grupy Dżem.

 


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.10.2015 02:46

Najpierw piosenka-kompozycja raczej słaba, monotonna, nie wnosząca żadnego świeżego oddechu muzyki. Aranżacja dodatkowo potęguje to wrażenie- osobiście mam już dość w piosenkach monotonnego, skompresowanego bardzo zauważalnie brzmienia gitary. Taki sposób gry na tym instrumencie charakteryzuje często młodsze pokolenie muzyków, którym brak pomysłu na coś ciekawszego. Podobnie jest z tekstem, tzn. Tak się go słucha jak litanii do wszystkich świętych. Kto choć raz ją odmówił, ten wie o co mi chodzi.
Wykonanie-nie będę oceniał twórców oprogramowania studyjnego, samplerów itp... Co do wokalu, to manieryzm i egzaltacja górują nad techniką. Zmiękczanie głosek, "cudne" wibrata i inne perełki wykonawcze pozwalają. Niech nikt nie próbuje mi wmawiać, że to zamierzony wyraz artystyczny, bo jeśli tak, to lepiej zająć się rzeźbą w owocach -przynajmniej mniejszy krąg odbiorców, a i dzieło krótszy ma żywot. W zawód piosenkarski wpisana jest ciągła nauka i doskonalenie warsztatu. Ernest od czasu udziału w programie telewizyjnym nie dość, że nie poszedł do przodu, to jeszcze się cofnął.
Można teraz psy na mnie wieszać, namawiać do pisania lepszej muzyki i tekstów czy do śpiewania. Wiem co wiem i wiem czego nie wiem.
Nagrywanie muzyki stało się zbyt tanie. Każdy może małym nakładem kosztów nagrać, wydać i ogłosić światu spełnienie marzeń. Tylko co mnie to obchodzi jeśli to nie nadaje się do słuchania?

51


xyz123 ~xyz123 (Gość)02.10.2015 19:12

Jak zwykle multum ludzi do krytyki... Czapki z głów dla chłopaków, z racji tego, iż odważyli się spełniać swoje marzenia i zrobić to z całkiem niezłym efektem. Czekam na jakąś inwencję twórczą osób, które tak bardzo krytykują Wojtka i Ernesta ;)

44


Mia ~Mia (Gość)02.10.2015 18:27

Piosenka mi się podoba i Bieszczady też.

23


kobieta ~kobieta (Gość)02.10.2015 15:36

Nie powaliła mnie, niestety.

41


Leito ~Leito (Gość)02.10.2015 08:33

Flaki z olejem....

71


Piotrkowianka :)) ~Piotrkowianka :)) (Gość)02.10.2015 06:08

Świetna piosenka !! Gratulacje Ernest i Wojtek ! :)

33


Iza ~Iza (Gość)02.10.2015 00:32

Niestety takie piosenki nie maja szans dalszego przebicia! Perfectem nigdy nie zostana.
A tak poza tym...
Faceci czemu nosicie te ohydne brody,ktore Wam w ogole nie pasuja ,do tego dodaja Wam minimum 15 lat :/

64


tutaj tutajranga02.10.2015 00:16

Nie wiem, naprawdę, jak to mogło ujrzeć światło dnia, skoro wśród autorów nie ma nazwiska: Włodarczyk. Włodarczyk Zbigniew.

14


tekla ~tekla (Gość)01.10.2015 17:39

Nic godnego uwagi.

81


Z Wójcina ~Z Wójcina (Gość)01.10.2015 17:10

Dokładnie. Wojtek nie jest piotrkowianinem. No może urodził się w tamtejszym szpitalu. Uczył i wychowywał się gdzie indziej..

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat