Piotrkowianie na beatyfikacji Jana Pawła II

Strefa FM Niedziela, 01 maja 20112 3594
Na placu Świętego Piotra w Rzymie można było zobaczyć tysiące polskich flag. Wśród tych, którzy znad Wisły pojechali do Watykanu zobaczyć uroczystość beatyfikacji Jana Pawła II, byli również mieszkańcy naszego regionu w tym Piotrkowa.

Jednym z nich był związany z naszym regionem, Zbigniew Gretka – prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich. - Ojciec Święty Benedykt XVI tak pięknie mówi, wzruszająco, z taką przyjacielską nutą – jak u Chopina – o tej miłości i radości współpracy podczas wspólnej pracy. Prognozy pogody nie były optymistyczne. Zapowiadano deszcz, tymczasem świeci słońce. Wzeszło tak jak promienny był Jan Paweł II tak jak uśmiechał się kiedyś do dzieci  w Łodzi – relacjonował dla Strefy FM. I przytacza mało znany fakt, o którym usłyszał w rozmowie z Benedyktem XVI.- Dwa lata przed śmiercią Jan Paweł II przyjął kardynała Józefa Ratzingera (obecnego Benedykta XVI). Przyszedł nieco zatroskany. Ojciec Święty zapytał go: księże kardynale co ci jest. A ten odpowiedział: Ojcze Święty nie miej do mnie żalu, ale chciałbym złożyć swój urząd prefekta kongregacji ds. wiary i odejść już na uczelnie i zająć się pracą naukową. I w tym momencie Jan Paweł II przycisnął go do serca i powiedział: Józefie nie odchodź proszę Cię, nie długo będziesz potrzebny kościołowi powszechnemu.

 

- Benedykt XVI beatyfikacją chciał spłacić dług za swojego życia Janowi Pawłowi II, za to że go powołał z Niemiec na Stolicę Apostolską –dodaje Z. Gretka. Rozmówca Radia Strefa FM liczy, że w ciągu 5 lat będziemy się cieszyć radością kanonizacyjną.  - Ufam, że z ziemi łódzkiej, piotrkowskiej, opoczyńskiej czy bełchatowskiej znów nie zabraknie ambasadorów dobrej woli i tych, którzy przybywają do stolicy apostolskiej, żeby dziękować za to że mieli to szczęście radować się jego obecnością i że żyli w tych czasach, gdy dotykali człowieka, który był beatyfikowany i wynoszony na ołtarze jako święty.

 

 

Wśród tych, którzy przebywali dziś na placu Świętego Piotra nie zabrakło wojewody łódzkiego, marszałka województwa i wielu samorządowców naszego regionu. Jan Paweł II jest bowiem honorowym obywatelem kilkudziesięciu polskich miast.

 

 

Posłuchaj rozmowy Artura Wolskiego (STREFA FM) ze Zbigniewem Gretką.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ETM ~ETM (Gość)01.05.2011 19:19

a w piotrkowie w amfiteatrze Dno i metr mułu za nasze pieniadze

00


xx ~xx (Gość)01.05.2011 16:17

A ja chciałem o tym Portrecie JPII.

To jakaś ściema z tymi zdjęciami.

http://www.centrumopatrznosci.pl/_u/re/File/Mosaic.pdf

Na mozaice jest 124x81 zdjęć czyli 10044 zdjęć. Z tego co mówiono to ludzie wysłali 50 tysięcy zdjęć a mówiło się też o 100 tys. Każdy SMS 2,46zł/brutto to prawie ćwierć miliona złotych. A na portrecie tyko 10tys. zdjęć z czego wiele powtarza się po 4, 5 razy. Czyżby kolejne oszustwo w tym razem w imieniu papieża JPII? A Świątynia Opatrzności Bożej okazała się raczej Świątynią Ściągania Kasy?

Ja szukałem swojego zdjęcia i niestety nie znalazłem. Może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia w tym temacie?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat