Piotrkowianie mogli podziwiać krainę ognia i lodu

Strefa FM Piątek, 29 czerwca 20181 2810
W czwartek w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Tomasza Lenarczyka "Pod wiatr - islandzka wyprawa...". Piotrkowianie mogli na fotografiach zobaczyć przeżycia Martiana Walsha podczas jego podróży po krainie ognia i lodu.

Ładuję galerię...

Podczas czwartkowego spotkania podróżnik opowiadał o 40 dniach spędzonych w zimnym, surowym klimacie, z których 30 na rowerze. Łącznie przejechał 1500 kilometrów. Wyprawę udokumentował fotograf Tomasz Lenarczyk, a efektami podzielił się z piotrkowską publicznością.

 

Wystawa  "Pod wiatr - islandzka wyprawa..." to nie tylko przedstawienie zimowego krajobrazu. To także opowieść o zmierzeniu się człowieka z naturą, która od zawsze ustala rytm życia i wielokrotnie uświadamia, gdzie jest jego miejsce. Podczas wernisażu wyświetlone zostały także pokazy filmów, a całość spotkania obaj panowie uświetniali swoimi wspomnieniami z wyprawy. Na zakończenie obaj jednogłośnie stwierdzili, że mimo wielu niebezpiecznych momentów, Islandia to kraina, do której na pewno jeszcze się wybiorą.


Wystawa czynna będzie do 16 lipca. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lenka ~Lenka (Gość)29.06.2018 11:06

Świetnie, tylko szkoda, że co fajniejsze wystawy odbywają się w tygodniu...oby więcej

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat