Piotrkowianie kręcą kilometry

Strefa FM Czwartek, 18 czerwca 202019 3655
Piotrków może zostać "Rowerową Stolicą Polski". Wszystko w nogach i łydkach mieszkańców, bo tytuł można zdobyć przemierzając rowerem kolejne kilometry. Zlicza je specjalna aplikacja. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 polskich miast.
fot. pixabay.com / Skitterphoto

- W całym kraju rozpoczęła się już oficjalna rozgrzewka. To czas na oswojenie się z bezpłatną aplikacją, która pozwala liczyć przebyte kilometry. Co ważne działa ona na całym świecie, dzięki czemu także piotrkowianie mieszkający na obczyźnie będą mogli "kręcić kilometry" dla naszego miasta. Bo każdy może zadeklarować, dla którego z miast chce przekazać swój wynik - wyjaśnia Jarosław Bąkowicz, kierownik Zespołu Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Rozgrzewka potrwa do 16 sierpnia. Główna rywalizacja o miano "Rowerowej Stolicy Polski" rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 dnia tego miesiąca. Miasto z największą liczbą przebytych przez cyklistów kilometrów zdobędzie tytuł i pamiątkowy puchar.


Więcej szczegółów na stronie rowerowastolicapolski.pl. Aplikację dla systemu Android można pobrać tutaj, a dla systemu iOS tutaj.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.06.2020 19:58

Zrobcie cos z tymi swiatlami,czemu pieszy musi wlaczac sobie swiatlo?

00


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)19.06.2020 18:15


Od lat dojeżdżam do roboty rowerem, ale co z mojego pedałowania ma miasto, to pojęcia nie mam. Poniekąd dojeżdżam tak z konieczności, bo piotrkowską komunikacją miejską to można sobie najwyżej na dworzec dojechać, w dodatku trzeba na przystanku odstać dłużej, niż trwa podróż.
Czy ludzi już kompletnie powaliło? Instalują jakieś aplikacje, które śledzą i analizują ich przemieszczanie się przez całą dobę, i to w imię czego? W imię jakichś durnych "czelendży", albo walki o jakiś wirtualny tytuł dla swojego miasta?
Słuchajcie, w PRL-u organizowano tzw. czyny społeczne. Efekty tych czynów miały wymierną wartość dla miasta, bo ich wynikiem było uporządkowanie jakiegoś terenu, rozbiórka jakiejś szpecącej rudery albo wyremontowanie czegoś. Być może ci czynownicy robili to nie do końca z własnej woli, ale miasto miało z tego korzyść. A z tego pedałowania jaką będzie miało korzyść? Po Pekinie jeździ pewnie z 10 milionów rowerzystów, ale czy władze Pekinu akurat tym się chełpią? A może zróbcie zrzutkę i opłaćcie połowę pekińskich rowerzystów, aby kręcili kilometry dla Piotrkowa,

Cytuję:
Co ważne działa ona na całym świecie, dzięki czemu także piotrkowianie mieszkający na obczyźnie będą mogli "kręcić kilometry" dla naszego miasta. Bo każdy może zadeklarować, dla którego z miast chce przekazać swój wynik


wtedy nie tylko tytułu będziemy pewni, ale i zdeklasujemy pozostałe ponad 30 miast... I rozbujane ego będzie zaspokojone!
A jakie profity zyskał Piotrków, po tym jak trafił na plansze Monopoly?

00


gość ~gość (Gość)19.06.2020 11:35

Wy miszcze kierownicy w smierdzacych autach lepiej sie nauczcie jezdzic i przestrzegajcie przepisow.Aut jest duzo wiecej i logiczne ze kierowcow lamiacych przepisy albo wcale ich nie znajacych jest wiecej niz rowerzystow.Wasze chamstwo objawiajace sie wymuszaniem pierwszenstwa,"bo jestem wiekszy",jest po prostu przerazajace.Widac jak cierpicie na przejsciach i przejazdach rowerowych,ze to jednak pieszy i rowerzysta maja pierwszenstwo.

00


1 ~1 (Gość)19.06.2020 08:58

Rowery na tory! :)

00


gość ~gość (Gość)18.06.2020 18:25

Rowerzyści to naprawdę nie zdają sobie jakimi są zawalidrogami?Jedzie ci taki 10km/h wyprzedzić go nie idzie bo ciągle auta z przeciwka,robi sie korek ale co tam,myśli że jest trendy...a kolarze to już w ogóle,muszą koniecznie jechać obok siebie bo przepisy pozwalają.Przejeżdżają po pasach jakby nigdy nic,nie pomyśli nawet że go można nie zauważyć gdy z nienacka wjedzie.Mam nadzieję że w końcu będzie wprowadzone OC.Chcą być pełnoprawnymi użytkownikami to niech bulą jak każdy.

15


wiko ~wiko (Gość)18.06.2020 18:55

Kiedy ten latający złom przestanie zatruwać nam życie?. Redaktorzy byście zajęli się tą sprawą.

02


gość ~gość (Gość)18.06.2020 10:19

Kręcą kilometry i wkurzają kierowców.

316


gość ~gość (Gość)18.06.2020 15:46

Włączę w aucie i po problemie

03


USA ~USA (Gość)18.06.2020 11:18

właśnie zainstalowałem apkę. Jestem poza PT ale z miłą chęcią pokręce dla naszego miasta :) udostępniajcie i to wszędzie, moze i Nam sie uda. Miłego krecenia....

40


epe ~epe (Gość)18.06.2020 09:32

Pomysł na pewno zacny, ale znamy już rywalizację za pomocą endomondo, gdzie kierowcy samochodów włączali aplikację podczas powolnej jazdy autem. Więc, jeśli nie ma zdecydowanych zabezpieczeń przed oszustami, to rywalizację uważam za... NIESPRAWIEDLIWĄ

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat