Piotrkowianie dbają o swoje ogrody

Strefa FM Sobota, 04 maja 20193 3309
Maj to czas, kiedy to można już spokojnie rozpocząć pracę z sadzonkami i krzewami. W Piotrkowie z roku na rok coraz więcej osób zwraca uwagę na to, jak prezentuje się ich ogród. Zwykle w tej kwestii stawiają oni na klasykę, ponieważ od lat najczęściej decydują się na pelargonie i surfinie.
fot. pixabay.com

-Pierwsze pytania o kwiaty pojawiły się już przed świętami Wielkanocnymi. Jednak teraz ze względu na pogodę, klientów jest zdecydowanie więcej.  Pelargonie to, kwiaty które cieszą się największą popularnością. Są one bardzo odporne na różne warunki atmosferyczne, nie wymagają też specjalnej pielęgnacji. Każdy jest w stanie nad nimi zapanować. Oprócz tego dużo osób pyta o surfinie, jednak one wymagają trochę więcej troski. Przy występowaniu silnych wiatrów czy dużym nasłonecznieniu trzeba je odpowiednio ochronić. Wymagają też dużej ilości nawozu. - powiedziała Agata Sobierska z piotrkowskiego sklepu ogrodniczego.

 

Piotrkowianie w kwestii ogrodów zwykle stawiają na klasykę. Każdego roku najczęściej decydują się na te same gatunki- Klienci czasem pytają o nowości, ale koniec końców zazwyczaj wybierają tradycyjnie. Przede wszystkim dlatego, że klasyczne gatunki nie są  trudno dostępne i przy tym łatwe w pielęgnacji. Jednak z upływem lat zauważyłam, że coraz więcej osób interesuje się, tym jak wygląda jego ogród. - dodaje A. Sobierska

 

Przygodę ze swoimi pierwszymi sadzonkami może rozpocząć każdy. Wszystkie informacje dostępne są na opakowaniach produktów. Jak dodaje Agata Sobierska z piotrkowskiego sklepu ogrodniczego, w razie  wątpliwości najlepiej zgłosić się do osoby, która ma w tej dziedzinie doświadczenie, jak np. mama czy babcia.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.05.2019 21:25

Na balko to sosna albo żywopłot :)

40


a ~a (Gość)04.05.2019 20:06

Ale ja nie mam balkonu

30


Julia Witkowska Julia Witkowskaranga04.05.2019 18:36

Ja polecam Pelargonie, zawsze długo kwitną, są odporne na warunki atmosferyczne, na balkon najlepsze.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat