Piotrkowianie chętniej czytają książki

Strefa FM Wtorek, 02 października 20121 1227
Według ogólnopolskich badań coraz mniej osób czyta książki. Ta tendencja chyba nie do końca obowiązuje w Piotrkowie, o czym świadczy liczba książek sprzedawanych podczas kiermaszów organizowanych prze Miejską Bibliotekę Publiczną.

Tylko w ubiegłym roku sprzedano blisko 5 tysięcy egzemplarzy. - To bardzo dobre wskaźniki, jak na nasze miasto. Każdego dnia odwiedza nas ponad 100 osób – w jednej filii. Nie narzekamy na brak czytelników - mówi Dorota Bąk, kierownik Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie.

Aby zachęcić do czytania, pracownicy MBP regularnie uzupełniają zbiór biblioteki o nowe pozycje, ponadto placówka prowadzi akcje propagujące czytelnictwo.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marek ~marek (Gość)02.10.2012 10:03

portal epiotrkow (czy jakikolwiek inny piotrkowski) mógłby promować te wydarzenia przynajmniej kilka dni przed kiermaszem a nie informować jakim zainteresowaniem się on cieszył już po wydarzeniu.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat