Piotrkowianie będą świadkami kanonizacji Jana Pawła II

ePiotrkow Czwartek, 24 kwietnia 20146 2953
Już za kilka dni wezwanie "Santo subito!" ("Natychmiast święty!") do uczynienia Jana Pawła II świętym stanie się faktem. W tym ważnym wydarzeniu będą uczestniczyć katolicy z całego świata. Na uroczystościach nie zabranie piotrkowian i bełchatowian.

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia, papież Franciszek ogłosi świętymi Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Od wielu miesięcy wierni z Piotrkowa i Bełchatowa przygotowują do wyjazdu do Stolicy Apostolskiej, by wziąć udział w tym ważnym dla wszystkim katolików wydarzeniu.

- Już w listopadzie zamknęliśmy listę chętnych na wyjazd na kanonizację. Zadeklarowało się 58 osób. W podróż wybieramy się 25, a z powrotem będziemy 30 kwietnia. Oprócz uroczystości kanonizacyjnych, będziemy także w San Giovanni Rotondo, miejscu życia ojca Pio – mówi proboszcz parafii pw. błogosławionego Jana Pawła II w Piotrkowie, ks. Tomasz Bartczak.

Z Klasztoru OO. Bernardynów – Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego do Rzymi wybiera się 49 osób. Jak wyjaśnia jeden z zakonników: - Będzie to wyjazd 6-dniowy, gdyż nie licząc uczestnictwa w uroczystościach kanonizacyjnych, w planie podróży znalazła się Padwa, Asyż i San Vitale.

O wiezionych do Rzymu intencjach uczestnicy raczej nie chcą się dzielić, chociaż jak mówi bernardyn: - Parafianie jadą przede wszystkim podziękować Janowi Pawłowi, za otrzymane łaski oraz złożyć prośby w różnych intencjach. Każdy bowiem bagaż rozmaitych próśb. - My zabieramy przede wszystkim taką intencję, aby nasza parafia Jana Pawła II rozwijała się zgodnie z tym wszystkim, co jest duchem wiary i kościoła. Polecamy także dzieło odbudowy kościoła. Zawieziemy również wszelkie intencje, o które proszą nas ludzie, a o których nie mogę mówić głośno, bo są powierzone naszej modlitewnej pamięci – mówi ks. Bartczak.

W Bełchatowie wyjazd do Stolicy Apostolskiej przygotował ks. Kanonik Zbigniew Zgoda, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ul. Kościuszki. – Łącznie jedzie 47 osób, ale nie wszyscy to mieszkańcy Bełchatowa. Około 30 to mieszkańcy z naszego miasta. Będzie to wyjazd nie tylko na kanonizację, ale w ciągu 9 dni pobytu zobaczymy: Asyż, Wenecję, Neapol, San Giovanni Rotondo, Loretto  - wyjaśnia.
- Osoby, które wybierają się do Rzymu chcą uczestniczyć nie tylko w ważnym wydarzeniu dla katolików, ale również dlatego, że wielu z nich miało okazję się z nim spotkać, a teraz chcą być blisko Niego, jak będzie ogłoszony świętym. Ja również miałem okazję parę razy spotkać się z Ojcem Św. i mogę teraz powiedzieć, że spotykałem się ze świętym, a już niedługo będę świadkiem jego kanonizacji.  – uzupełnia ze wzruszeniem proboszcz bełchatowskiej Fary.

 

Ewelina Młynarczyk


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga24.04.2014 22:45

Zapowiada się widowisko o niebo lepsze niż koncert Madonny na basenie narodowym. Może i ja pojadę? Tylko jak: konno, rowerem, na wrotkach czy na deskorolce - doradźcie!

32


OVK ~OVK (Gość)24.04.2014 17:53

Czyli w niedziele nic ciekawego w tivi nie będzie,trza będzie kupić krzynke piwa i pojechać nad zalew.

32


Kamil 30 ~Kamil 30 (Gość)24.04.2014 14:56

Miło, że w związku z komentarzem zmieniono tytuł artykułu

11


oleg ~oleg (Gość)24.04.2014 11:07

od tego to czasem nie jest "Sąd ostateczny"? Przeczytajcie sobie o pedofilu-arcybiskupie z Dominikany i czyje nazwisko przy nim się pojawia, aż od 1978 r. Kto go wylansował!?

34


chrześcijanin ~chrześcijanin (Gość)24.04.2014 10:46

Bóg TAK, papież NIE
Idzie ludzi tysiąc tysięcy
Na Jasną Górę idzie
Stoją ludzi tłumy wielkie
I modlą się do rzeźb
Tysiące, tysiące, tysiące ludzi
Świecą świeta stworzone przez ludzi
Tysiące ludzi płaci
Aby się od grzechu wypłacić
A ja wiem, a ja wiem, on kłamie
I chociaż dawno nie wierzę
To widzę w każdym domu
Religia wielkiego Babilonu
Tak, ja widzę prawie w każdym domu
Religia wielkiego Babilonu
A przecież wszyscy wiemy
Przeklęty ten, kto coś w Piśmie zmienia
Czy pamiętasz, armia zmierza
Na wojnę za papieża
Wtedy niosą ze sobą kościelne sztandary
To jest właśnie armia rzymskiej wiary
A ja wiem, a ja wiem, on kłamie
I chociaż dawno nie wierzę
To widzę w każdym domu
Religia wielkiego Babilonu
Tak, ja widzę w prawie każdym domu
Religia wielkiego Babilonu
A przecież wszyscy wiemy
Przeklęty ten, kto coś w Piśmie zmieni.

33


johnatan lincoln ~johnatan lincoln (Gość)24.04.2014 09:57

"Będą świadkami Jego świętości"
Do tej pory jako "Jego" mieliśmy na myśli Boga. Wiem, że papież był dobrym człowiekiem i wiele zrobił, ale nie nam osądzać, czy należy mu się taka cześć i chwała jaka powinna być oddana tylko i wyłącznie Bogu.
Ludzie choć zapewniają, że są wierzący, robią wszystko wbrew przykazaniom np. "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". A tutaj ludzie modlą się do "świętych", stawiają pomniki, klękają przed obrazkami. Coś nie tak!

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat