Piotrków. ABC Biznesu

ePiotrkow Czwartek, 14 kwietnia 20165 2757
W dniach 19-21 kwietnia w budynku Starostwa Powiatowego w Piotrkowie odbędzie się seminarium ABC Biznesu. Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do osób planujących uruchomienie własnej działalności gospodarczej oraz do działających już przedsiębiorców, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania swej działalności.

Problematyka poruszana podczas seminarium zgrupowana została w trzy bloki  tematyczne:

Pierwszego dnia seminarium (19 kwietnia) – w ramach bloku „Ja jako przedsiębiorca” uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jakie kompetencje  (umiejętności, predyspozycje) są przydatne do kierowania firmą oraz poznają kolejne kroki niezbędne do uruchomienia własnej firmy.

Dnia drugiego (20 kwietnia) pracownicy piotrkowskich urzędów i instytucji (PIP, US, Sanepid, ZUS, KRUS i UM) przekażą informacje na temat „Obowiązków przedsiębiorcy wynikających z prowadzenia własnej firmy”.

Z kolei trzeciego dnia (21 kwietnia) uczestnicy będą mieli okazję zdobyć informacje dotyczące „Instrumentów finansowego i merytorycznego wsparcia dla małej przedsiębiorczości”, tj. ofertę dotacji, pożyczek oraz innego pieniężnego i niepieniężnego wsparcia przedsiębiorczości w naszym regionie.

 

Seminarium zakończy prezentacja dobrych praktyk przedsiębiorczości mieszkańców regionu piotrkowskiego.

Uczestnicy otrzymają też wydawnictwa książkowe: poradniki dla początkujących przedsiębiorców.

 

Udział w seminarium jest bezpłatny. Aby zarejestrować się na seminarium, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej: Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi oraz w siedzibie CIiPKZ).

 

Organizator: Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim. 


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Finito ~Finito (Gość)17.04.2016 00:14

Proszę o podanie konkretnych danych:
- jaka firma będzie prowadziła to szkolenie
- nazwiska i kompetencje szkoleniowców
Zazwyczaj takie szkolenia prowadzą prywatne firmy, niekoniecznie "kompetentni wykładowcy" ( cyt.~Magda

10


Leito ~Leito (Gość)14.04.2016 12:08

Jakby odpodatkować i odzusować działalność to mali przedsiębiorcy nie musieliby kombinować a tym bardziej łazić na jakiekolwiek seminaria przy okazji licząc na wsparcie ze strony urzędów, zajęliby się po prostu zarabianiem pieniędzy a nie ich zatajaniem przed państwem! No ale jakby tak mogło być, żeby człowiek za mordę nie musiał być trzymany...

61


sklave sklaveranga14.04.2016 11:16

Szukają jeleni którzy dadzą nabrać się na biznes w Polsce. Obecnie tylko szara strefa zapewnia nam w miarę przyzwoite dochody. Ten system podatkowy jest tak skonstruowany że nawet gdyby na polu zamiast kamieni znajdowały się brylanty to i tak się splajtuje. Tak w Polsce nawet zbieranie brylantów staje się nieopłacalne. No chyba że firma ma dobrych ojców chrzestnych. Szara strefa nie jest dowodem na przestępcze skłonności obywateli, tylko na to, że żąda wygórowanych, nieadekwatnych podatków. Dla większości to nie jest wybór, tylko konieczność. Szara strefa to poduszka stabilizująca sytuację znacznej części Polaków. Konkurencyjnym wyborem wobec pracy na szaro nie jest praca na umowie na czas nieograniczony, tylko brak pracy. Modelowym przykładem swego rodzaju obłędu jest ZUS. Nieustanne podnoszenie tego podatku aktualnie 1.100 zł dla osób prowadzących działalność gospodarczą doprowadziło przez 20 lat do tego, że już nie tylko na wsiach i w małych miastach (jak było jeszcze dziesięć lat temu), ale już nawet w relatywnie bogatej Warszawie w zasadzie nie ma drobnych usług działających inaczej niż w szarej strefie. Więcej na http://sklave.manifo.com/polityka 04 02 2016 Pomysły MF na większą ściągalność podatków.

51


Magda ~Magda (Gość)14.04.2016 11:08

Byłam na takim samym seminarium w zeszłym roku - polecam serdecznie- bardzo kompetentni wykładowcy!

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat