Piotrków zagrał z WOŚP

ePiotrkow Niedziela, 31 stycznia 202154 6405
W Piotrkowie Trybunalskim trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję jak co roku włączyli się fani aktywnego zimowego wypoczynku. Kwestujący pojawili się m.in. przy kąpielisku "Słoneczko", gdzie trwa morsowanie, a także w okolicach lasu wierzejskiego, w którym można spotkać dzisiaj wielu biegaczy.

Ładuję galerię...

Morsy, z którymi rozmawialiśmy podkreślają zgodnie, że kąpiel w zimnej wodzie to sama przyjemność. - Dzisiaj są idealne warunki do morsowania. Lekki mróz, świecące słońce i doborowe towarzystwo sprawiają, że wejście do wody sprawia dużą frajdę. Po kąpieli można jeszcze dodatkowo położyć się na śniegu, a to również hartuje. Po około minucie od wejścia do wody, komfort termiczny jest na bardzo dobrym poziomie i można śmiało morsować przez kilka kolejnych minut - relacjonuje miłośnik morsowania z 5-letnim doświadczeniem. - Bardzo ważne jest odpowiednie rozgrzanie się przed wejściem do wody żeby przygotować organizm do zmiany warunków otoczenia. Po morsowaniu z kolei musimy wrócić do świata żywych - dodaje kolejny rozmówca, tuż po zakończeniu przebieżki po mroźnej kąpieli. 

 

Morsujący z Piotrkowa i okolic spotkali się jednak również po to by wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki obecności na miejscu wolontariuszy, mogli to zrobić bez trudu, a do puszek regularnie trafiały kolejne pieniądze.

 

Taką samą szansę mieli wszyscy, którzy zdecydowali się na jogging po lesie wolborskim. Jak co roku przy okazji finału WOŚP, biegacze starają się wspierać tę inicjatywę. Choć tym razem ze względu na pandemię niemożliwe było wystartowanie w jednej dużej grupie, to nikt nie zamierzał rezygnować ze wspólnej zabawy. - Wspieramy WOŚP biegowo już po raz piąty. Nasza inicjatywa "Policz się z cukrzycą" tym razem jest zupełnie inna niż dotychczas. Mamy wyjątkowo dziwne czasy i można powiedzieć, że ścigamy się wirtualnie, nie spotykamy się tutaj wszyscy naraz, ale w niewielkich grupach, każdy biegnie swoim tempem. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda nam się pokonać koronawirusa i wrócić do normalności - mówi Agnieszka Chwałowska z piotrkowskiego klubu Fudu Sport Team.

 

Oprócz biegaczy na trasie można było spotkać również rowerzystów, którzy także chcą dołożyć "cegiełkę" do zakupu sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologicznych. - Dla Orkiestry warto zrobić wszystko co możliwe. Korzystamy z pięknej niedzieli, a ta jest wyjątkowa. Chętnie jedziemy nie tylko dla siebie, ale też dla Jurka Owsiaka i jego akcji - powiedział nam jeden z cyklistów. Podczas zimowej jazdy jednośladem warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. - Na pewno powinniśmy mieć odpowiednie opony. To jednak nie wszystko, nasz strój powinien być dobrany w taki sposób, żeby z jednej strony nie zmarznąć, ale z drugiej również się nie spocić. Nie zapominajmy też o  kasku, który ochroni naszą głowę - przypomina kolejny z rowerzystów. 

 

Oprócz tego, że wolontariusze spacerują po Wierzejach i w okolicach jeziora Bugaj, spotkacie ich także na wielu ulicach Piotrkowa. Kwestują także w galerii Focus Mall oraz w pasażu tuż tuż i Centrum Handlowym Echo.


Zainteresował temat?

6

6


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_taki jeden ~goœć_taki jeden (Gość)31.01.2021 18:34

Zakochałem się w pięknej wolontariuszce na zdjęciach 10,11 i 13. Pomocy! Gdzie Ją spotkam??????

43


goœć_roman ~goœć_roman (Gość)31.01.2021 19:08


Obejrzjcie sobie to nagranie. Nagral to kilka lat temu. Niestety juz nie zyje. Wspanialy, dobry czlowiek. I zastanowcie sie co piszecie.

92


gosc2 ~gosc2 (Gość)31.01.2021 19:03

A ja dałem i bede dawał kase co roku wole dac dzieciaczkom niz najwiekszej nie opodatkowanej mafi na swiecie

115


Gold Melon ~Gold Melon (Gość)31.01.2021 17:42

Przepraszam ale gdzie jest dzisiaj ten straszny wirus oraz Policja dbająca o jego dobre imię???

93


gość_Łomatuchno ~gość_Łomatuchno (Gość)31.01.2021 11:53

Brawo!

98


gość_1234 ~gość_1234 (Gość)01.02.2021 00:41

Gość gość A sakramenty masz? W Boga wierzysz ? Jak negujesz kościół to apostazja. Ale pewnie jak większość hipokrytów kolędy śpiewasz i Święta obchodzisz. A to obchodzą wierzący.Takze lewo albo prawo.

45


abcde ~abcde (Gość)01.02.2021 12:02

Ciekawe dlaczego tak wiele osób jest przeciwko Orkiestrze? Przecież to jest w interesie wszystkich, aby dzięki "pospolitemu ruszeniu" było więcej sprzętu w szpitalach ! ! Chyba że czarnokieckowi pomieszali niektórym do końca w głowach...

43


gość_lok ~gość_lok (Gość)31.01.2021 12:24

Ludzie mówią rozne rzeczy o WOSP ale będąc na oddziale dziecięcym i widząc ten sprzęt naprawdę doceniam taka akcje. Chociaż tak naprawdę to wszystko powinno być zapewnione przez Ministerstwo Zdrowia różnych rządów, ale wiemy jak jest... :)

1510


Brawo ~Brawo (Gość)01.02.2021 09:55

Brawo.

31


97-300 97-300ranga31.01.2021 13:21

Nie dawałem, nie dam, i nie będę dawał.

2116


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat