Piotrków: turyści mieli wpływ na wzrost sprzedaży alkoholu?

Strefa FM Wtorek, 12 marca 201963 6491
Piotrków Trybunalski drugim miastem w Polsce pod względem wzrostu sprzedaży alkoholu. Zdaniem piotrkowskich urzędników na ten wynik mieli wpływ m.in. przyjeżdżający do miasta.. turyści.

Wartość sprzedanego w 2018 roku alkoholu wyniosła prawie 75 mln zł,  to ponad 8,5 mln zł więcej niż rok wcześniej. Chyba nie takiego efektu spodziewali się miejscy radni, który w 2018 roku wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 23 do 6 rano. Jak tłumaczyli w rozmowie z nami przedstawiciele piotrkowskiego magistratu, wzrost sprzedaży napojów alkoholowych to nie tylko zasługa mieszkańców. Ich zdaniem w Piotrkowie Trybunalskim rozwija się turystyka, przyjeżdża coraz więcej gości, a to przekłada się na wzrost sprzedaży detalicznej i w gastronomii. Do tego wyniku przyczynili się także mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz obcokrajowcy, którzy mieszkają i pracują w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 - Podobny wzrost zaobserwowaliśmy w kilku miastach, ale tam było to związane  z otwarciem jakichś hipermarketów, które ściągnęły okolicznych klientów, natomiast jeśli w Piotrkowie Trybunalskim nie wydarzyło się nic takiego, to zastanawiam się, czy najnowsze dane, które dostaniemy z wszystkich gmin w Polsce, nie pokażą, że w Piotrkowie wzrosło spożycie alkoholu. To się niestety może okazać - powiedział na antenie Radia Strefa FM Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z którym reporterzy rozmawiali w Magazynie Magiel.

Na pierwszym miejscu w tym rankingu uplasował się Żyrardów, gdzie mieszkańcy kupili o 10% więcej napojów wyskokowych niż rok wcześniej. Trzecie miejsce zajął Sosnowiec, gdzie wzrost wartości sprzedaży wyniósł 5%.

 

Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia, Polacy coraz więcej wydają na alkohol. W skali kraju odnotowano wzrost o 3,6 mld zł.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kazik ~kazik (Gość)12.03.2019 12:57

A to dzięki tej Matce piotrkowskiej, której nasze miasto się powierzyło i za która nasi radni głosowali....Chroń nas tak dalej :-)

122


mag ~mag (Gość)12.03.2019 12:38

Ile się w Piotrkowie pije to widać po tych małych buteleczkach walających się wszędzie gdzie się nie spojrzy.

110


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)12.03.2019 12:26

Od czasów prohibicji w Stanach Zjednoczonych, czyli prawie od 100 lat wiadomo, że zakaz lub ograniczenia w sprzedaży alkoholu nie wpływają na spadek jego spożycia a przeciwnie na jego wzrost. Widać tego wykładowca UJK "profesor" Chojniak jeszcze nie wie - może pan dziekan wydeleguje go na jakąś konferencje naukową, to ktoś mu to wyjaśni. Tak, czy inaczej prohibicja była reklamowana przez władze jako jedno z największych osiagnięć prezydenta Chojniaka - miała ona ograniczyć sprzedaż i poprawić bezpieczeństwo. Ostatnie statystyki dowodzą, że prezydent poniósł kompletną klęskę, a że się nie chce do niej przyznać, Magistrat będzie wymyślał idiotyczne wytłumaczenia jak te, że zwiększenie sprzedaży alkoholu związane jest z ruchem turystycznym. Równie dobrze urzędnicy mogli powiedzieć, że sprzedaż alkoholu zwiększyła się, ponieważ w Piotrkowie pojawili się kosmici, którym zabrakło paliwa do statku kosmicznego, więc nie mając wyjścia kupili wielkie ilości polskiej wódki i taniego wina, by wrócić na swojego Marsa. Człowiek w wieku produkcyjnym uśmieje się z tłumaczeń urzędników, ale osobom emerytom wciśnie się wszystko - ludziom, którzy więcej życia mają już za sobą, nie muszą pracować i mają ograniczoną mobilność łatwo wmówić, że w Piotrków odwiedza więcej turystów niż Kraków i Warszawę razem wzięte.

120


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)12.03.2019 12:24

Chojniakowa tuba propagandowa przeszła sama siebie :))) Dlaczego zawierzenie nie działa???

120


gość ~gość (Gość)12.03.2019 12:22

A przypadkiem to nie uboczny skutek pińcset plus?

62


Kierownik z wodociągów ~Kierownik z wodociągów (Gość)12.03.2019 12:09

Jacy turyści ludzie o czym wy piszecie. Piszecie tak jakby Piotrków to było miasto nadmorskie gdzie turystów jest pełno.

90


koneser ~koneser (Gość)12.03.2019 11:54

I mamy zaszczytne, medalowe miejsce na podium. To nie w kij, sorry, flaszkę dmuchał. Urrraaaaaaaaaaaaaaaa.

110


antydoda* ~antydoda* (Gość)12.03.2019 10:35

Buhahahahahaqhahahaha żartujecie? W Piotrkowie same menelstwo jest. Zapewne radna Marlenka smutna z tego skoro była przeciw prohibicji. Wtedy zajęlibyśmy pierwsze miejsce.

513


Jaca ~Jaca (Gość)12.03.2019 11:23

Jacy turyści?

170


kljhgf ~kljhgf (Gość)12.03.2019 11:13

turyści? gdzie? w piotrkowie ? hahahahahaha

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat