Piotrków: turyści mieli wpływ na wzrost sprzedaży alkoholu?

Strefa FM Wtorek, 12 marca 201963 6466
Piotrków Trybunalski drugim miastem w Polsce pod względem wzrostu sprzedaży alkoholu. Zdaniem piotrkowskich urzędników na ten wynik mieli wpływ m.in. przyjeżdżający do miasta.. turyści.

Wartość sprzedanego w 2018 roku alkoholu wyniosła prawie 75 mln zł,  to ponad 8,5 mln zł więcej niż rok wcześniej. Chyba nie takiego efektu spodziewali się miejscy radni, który w 2018 roku wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 23 do 6 rano. Jak tłumaczyli w rozmowie z nami przedstawiciele piotrkowskiego magistratu, wzrost sprzedaży napojów alkoholowych to nie tylko zasługa mieszkańców. Ich zdaniem w Piotrkowie Trybunalskim rozwija się turystyka, przyjeżdża coraz więcej gości, a to przekłada się na wzrost sprzedaży detalicznej i w gastronomii. Do tego wyniku przyczynili się także mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz obcokrajowcy, którzy mieszkają i pracują w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 - Podobny wzrost zaobserwowaliśmy w kilku miastach, ale tam było to związane  z otwarciem jakichś hipermarketów, które ściągnęły okolicznych klientów, natomiast jeśli w Piotrkowie Trybunalskim nie wydarzyło się nic takiego, to zastanawiam się, czy najnowsze dane, które dostaniemy z wszystkich gmin w Polsce, nie pokażą, że w Piotrkowie wzrosło spożycie alkoholu. To się niestety może okazać - powiedział na antenie Radia Strefa FM Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z którym reporterzy rozmawiali w Magazynie Magiel.

Na pierwszym miejscu w tym rankingu uplasował się Żyrardów, gdzie mieszkańcy kupili o 10% więcej napojów wyskokowych niż rok wcześniej. Trzecie miejsce zajął Sosnowiec, gdzie wzrost wartości sprzedaży wyniósł 5%.

 

Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia, Polacy coraz więcej wydają na alkohol. W skali kraju odnotowano wzrost o 3,6 mld zł.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)12.03.2019 14:28

Hahahahahahahaha!!! turyści w tym grajdole !!! a co tu zwiedzać ??????? tym z pasażu Bozia rozum odebrała,to pewnie jakaś rodzina Suskiego !!!

121


ja ~ja (Gość)12.03.2019 14:25

nie rozumiem tego narzekania. ja tu widzę sukces :) ludzie od zawsze pili i to się nie zmieni - "prohibicja piotrkowska" nie miała na celu ograniczenia sprzedaży ogólnej tylko ograniczenia w danych godzinach i miejscach.

42


dziękuje magistracie ~dziękuje magistracie (Gość)12.03.2019 11:02

Widać jak bardzo prohibicja była potrzebna. Nadal jesteśmy w du*ie za innymi miastami. Czy osoby rządzące mają klapki na oczach że miasto się wyludnia? W łodzi w każdym zaułku , gdzie nie wjedziesz są firmy- małe lub większe. W piotrkowie jak wjedziesz w bramę lub zaułek to widzisz melinę i możesz co najwyżej obskoczyć "łomot". Zero perspektyw w tym pipidówku

173


pffff. ~pffff. (Gość)12.03.2019 14:02

Pomyślał ktoś, ile by wzrosło spożycie gdyby nie prohibicja? Na logikę, w żyrardowie i sosnowcu prohibicji nie ma a spożycie wzrosło. Ktoś napisał, że Piotrków to nie miasto turystyczne. Owszem. Ale za to magazynów dookoła mnóstwo... . Nikomu nie ubliżając, ale jeśli na SORze w sobotnią noc leży czterech "bez kontaktu", z czego przynajmniej jeden to obywatel Ukrainy... . No to sorry SORy.

210


vincent53 ~vincent53 (Gość)12.03.2019 13:59

Turyści winni, a może komuniści i złodzieje itd. A my mieszkańcy i wyborcy pisu sami abstynenci.

81


gość2 ~gość2 (Gość)12.03.2019 13:55

Turyści odwiedzający miasto w ruinie (m.inn. Plac Kościuszki z restauracją Europa, ul. Sieradzka, Starowarszawska.Jerozolimska i długo można by wymieniać. Niektórzy uważają, że takiego bałaganu już nigdzie się nie spotyka........

70


uyur ~uyur (Gość)12.03.2019 13:51

Serio?! Myślicie, że ludzie kupują na z nawiązką alkohol, a potem piją więcej niż by chcieli, bo jest?! Ja nie wierzę, że tyle osób jest tego samego zdania... . Przecież to bzdura, jakaś dziecinada. Poza tym, głównym argumentem przeciwników prohibicji, była obawa przed tzw. pokątnym handlem nielegalnym alkoholem... . A z artykułu wynika, że te obawy się nie potwierdziły. Poza tym jedno słowo... Ukraina... .

19


Piotr Piotrranga12.03.2019 13:50

Swoją drogą ciekawa ocena potencjału turystycznego miasta - nic tylko się urżnąć.

130


dermik ~dermik (Gość)12.03.2019 13:49

Prosze o komentarze tych mądrali z rad osiedli oraz tego pana specjalistę od uzależnień co się tak pięknie wypowiadał .... żal ...

70


ol ~ol (Gość)12.03.2019 13:41

co jak co ale w Piotrkowie to turystów nie widać chyba , że chodzi o osoby co przychodzą z innej części miasta czyli turystyka lokalna uliczna np. mieszkam na Słowackiego , a kupiłem na Wyzwolenia więc jestem turystą. Chyba , że chodzi o turystów z Ukrainy i Indii.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat