Piotrków: turyści mieli wpływ na wzrost sprzedaży alkoholu?

Strefa FM Wtorek, 12 marca 201963 6490
Piotrków Trybunalski drugim miastem w Polsce pod względem wzrostu sprzedaży alkoholu. Zdaniem piotrkowskich urzędników na ten wynik mieli wpływ m.in. przyjeżdżający do miasta.. turyści.

Wartość sprzedanego w 2018 roku alkoholu wyniosła prawie 75 mln zł,  to ponad 8,5 mln zł więcej niż rok wcześniej. Chyba nie takiego efektu spodziewali się miejscy radni, który w 2018 roku wprowadzili nocny zakaz sprzedaży alkoholu od 23 do 6 rano. Jak tłumaczyli w rozmowie z nami przedstawiciele piotrkowskiego magistratu, wzrost sprzedaży napojów alkoholowych to nie tylko zasługa mieszkańców. Ich zdaniem w Piotrkowie Trybunalskim rozwija się turystyka, przyjeżdża coraz więcej gości, a to przekłada się na wzrost sprzedaży detalicznej i w gastronomii. Do tego wyniku przyczynili się także mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz obcokrajowcy, którzy mieszkają i pracują w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 - Podobny wzrost zaobserwowaliśmy w kilku miastach, ale tam było to związane  z otwarciem jakichś hipermarketów, które ściągnęły okolicznych klientów, natomiast jeśli w Piotrkowie Trybunalskim nie wydarzyło się nic takiego, to zastanawiam się, czy najnowsze dane, które dostaniemy z wszystkich gmin w Polsce, nie pokażą, że w Piotrkowie wzrosło spożycie alkoholu. To się niestety może okazać - powiedział na antenie Radia Strefa FM Krzysztof Brzózka, dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, z którym reporterzy rozmawiali w Magazynie Magiel.

Na pierwszym miejscu w tym rankingu uplasował się Żyrardów, gdzie mieszkańcy kupili o 10% więcej napojów wyskokowych niż rok wcześniej. Trzecie miejsce zajął Sosnowiec, gdzie wzrost wartości sprzedaży wyniósł 5%.

 

Według danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia, Polacy coraz więcej wydają na alkohol. W skali kraju odnotowano wzrost o 3,6 mld zł.


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.03.2019 22:32

PeOwcy piją z rozpaczy cóż koryto się oddala

88


gość ~gość (Gość)12.03.2019 20:36

Turyści z EPI przyjezdzają

92


łukasz moszczenica ~łukasz moszczenica (Gość)12.03.2019 20:10

co wy pie..olicie wasz prezydent ma turystów w d...pie wazne by kasa sie zgadzała i wazne by kolejna biedra powstała duzo jeszcze młodych zostało czy juz wszyscy wyjechali i emeryci zostali...

61


gość ~gość (Gość)12.03.2019 19:19

Taaa....wszyscy walą drzwiami i oknami do Piotrkowa tylko po to by się ochlać? Taka bzdurę mógł wymyśleć tylko ktoś kto sam był chyba pod wpływem :)

120


Turysta ~Turysta (Gość)12.03.2019 19:13

W Piotrkowie jest bardzo dużo ciekawych i pięknych miejsc - piękne mosty takie królewskie , Piękne kamieniczki prawie jak w Gdańsku i super uliczki hmm prawie jak Krupówki w Zakopanem. I taki turysta z tego zachwytu poprostu pije ile się daje.

120


Zadowolony ~Zadowolony (Gość)12.03.2019 19:02

Brawo ażsię miło czyta - Jesteśmy najlepsi w niskich zarobkach , prawie najlepsi w piciu alkoholu - idziemy w dobrą stronę . Brawo nasi kochani Politycy.

60


ksz ~ksz (Gość)12.03.2019 17:36

Komentatorzy mają słuszność - prohibicja, jak każdy zakaz, wywołuje w ludziach panikę i ogranicza wolność woli. Tak, choćby woli zakupu. Ludzie robią zapasy przed niehandlową niedzielą, przed świętami kupują chleb na zapas jak szaleni. A skoro można robić zapasy chleba, ten sam mechanizm działa przy wódce, jeśli ktoś regularnie korzysta. W rezultacie pije więcej, bo skoro alkohol jest, należy go "zniszczyć", ale przynajniej policja, rzekomo, ma mniej interwencji.

60


gość ~gość (Gość)12.03.2019 13:40

To do Piotrkowa przyjeżdżają turyści? Ciekawe po co?

131


gość ~gość (Gość)12.03.2019 14:32

A dworzec autobusowy zamknęli, bo takie hordy turystów przyjeżdżały, ze już nie dawała obsługa rady ogarnąć ich wszystkich Aha ha ha ha

110


stefan ~stefan (Gość)12.03.2019 14:31

Ja się chojniakowi do budżetu nie dorzucam,kupuje alkohol poza granicami administracyjnymi tej wiochy.

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat