Piotrków się wyludnia

Strefa FM Środa, 07 stycznia 201544 7385
Według danych opublikowanych w ostatnim raporcie Głównego Urzędu Statystycznego, w 2050 roku będzie nas zaledwie 55 tysięcy 265 osób, to jest o ponad 20 tysięcy osób mniej niż dziś. Według GUS, osób w wieku produkcyjnym będzie w Piotrkowie blisko 21 tysięcy.

Zgodnie z prognozami GUS, w 2050 roku w Piotrkowie będą mieszkały 28 tys. 734 kobiety i 26 tys. 522 mężczyzn. W 2014 roku było nas ogółem 75 tys. 435 os., w tym kobiet 39 tys. 989, mężczyzn 35 tys. 466. 


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)09.01.2015 09:36

"pola" napisał(a):
Śmieszne są te wasze oskarżenia wobec Chojniaka,


A dlaczego śmieszne? Przecież to Prezydent Miasta nagania poprzez swoje możliwości- podatki,lokalizacja przedsiębiorców do tworzenia nowych miejsc pracy!Niestety niektórzy w tym widać i Ty Pana Prezydenta oszczędzają jak mogą byle by nic nie robił ewentualnie pokazywał się na jakiś tam mało istotnych otwarciach. To są kompetencje naszego Pana Prezydenta niestety!!!

50


pola ~pola (Gość)08.01.2015 22:43

Dlaczego nie macie pretensji do rządzących naszym krajem? Śmieszne są te wasze oskarżenia wobec Chojniaka,może raczej zażalenia do przedstawicieli naszego piotrkowskiego przedstawicielstwa PO w postaci poseł Radziszewskiej? Ona wszystko najlepiej wiedząca i działająca niech w końcu coś dla nas zrobi,oprócz rajdu do Rozprzy,może wpłynie na wzrost pensji,a nie opłat,może uprości życie przedsiębiorcom w Polsce?(niższy ZUS,podatek i mniej biurokracji),może zrobi wszystko,żeby nie wejść do strefy euro bo z biedaków staniemy się nędzarzami?

14


pikabu pikaburanga08.01.2015 16:53

"Polityk" napisał(a):


Jak to kto? Policz urzędników :) Znajdzie się parę dyrektorków ze szkół i różniastych instytucji (gdzie to Prezydent Miasta decyduje o stołeczku), do tego rodziny tychże osób i już spora liczba wyborców jest. A do tego duży procent mieszkańców kompletnie olał wybory na zasadzie "a po co mam iść, jak i tak mój głos nic nie zmieni i Chojniak wygra" i mamy efekt.
Piotrków wyludnia się i raczej już nic to nie zmieni. Pan Prezydent myśli, że jak odwali super hiper oczyszczalnię ścieków i otworzy kolejną ulicę, to zjadą się tłumy aż z Warszawy, żeby zamieszkać na wyremontowanej i świecącej pustkami (jeśli zrealizuje te plany) Starówce. Bo po co przemysł, fabryki czy zachęcanie inwestorów? Ja mam wrażenie, że tam w urzędzie miasta, to myślą, że ci inwestorzy to sami na klęczkach mają przyjść i błagać jaśnie oświeconego o działkę pod swoją fabrykę/firmę i całować po stopach za podatki jak w wielkim mieście. Mamy dobre położenie i w miarę dobre połączenia z resztą kraju. Obok jest Łódź, jest ta strefa łódzka. Czemu nie wykorzystuje się tego potencjału? brak słów normalnie.

62


Tylko podwyżki? ~Tylko podwyżki? (Gość)08.01.2015 11:55

Co mają rodziny wielodzietne trójką dzieci w Piotrkowie jak dorosną będą musiały głosować ,ale w innym mieście bo władza w mieście dba o koryto nie o pracę dla młodych ,ale za to dba o podwyżki wody i podatki od nieruchomości .Tutaj rodzina +4 tylko ma ulgi lub więcej,a w Bełchatowie ,łodzi,Tomaszowie,Radomsku+3.Piotrków teraz to SLD Z Razem dla Piotrkowa czyli na układy niema rady-coś za coś p Janie D co pan o tym myśli?

61


Piotr. ~Piotr. (Gość)08.01.2015 08:58

Dzięki sale za miłą opinię o mnie, gdy zostanę Prezydentem Miasta to wszystko się zmieni natychmiast na dobre, mówie wam zobaczycie

30


Polityk ~Polityk (Gość)08.01.2015 08:41

Każdy narzeka i głosuje na chojniaka. A potem pytam się jednej czy drugiej osoby to ja nie głosowałem to kto na niego głosuje.

60


qwet ~qwet (Gość)08.01.2015 01:17

"thtyt" napisał(a):

dokładnie jak piszesz w mojej rodzinie nie ma już trzech osób, znajomych około 20 osób wszyscy nadal zameldowani, gdyby uwzględnić wszystkich znajomych tutaj komentujących spokojnie wbilibyśmy 1000 osób lub nawet więcej. Pozdrawiam z obczyzny.

30


sale ~sale (Gość)08.01.2015 00:55

Gratuluję...w końcu jakiś komentarz rozsądny, przemyślany, nie wulgarny i na temat. Tak trzymać Piotr.

Cytuję:
Piotrranga
3 godziny temu, 21:32
Czwarte podejście do komentarza - bo ręce i nogi opadają jak się patrzy na magistracką politykę - a nie chcę używać wulgaryzmów.
Zero oferty inwestycyjnej - miasto nie dysponuje wykupionymi gruntami pod przemysł.
Zero współpracy z ŁSSE (a na nią został złapany Haering - obecnie największy pracodawca w mieście.
Zero planów do stworzenia takiej oferty.
To dlaczego ludzie mają stąd nie uciekać!!!!!
Ludzie mają jakieś aspiracie, jakieś marzenia, plany. Realizacja tych planów wymaga zarobienia pieniędzy, więc chyba normalne jest, że ludzie (już nie wspomnę o tych wybitnie ambitnych)wynoszą się tam gdzie można te pieniądze zarobić - niby proste a dla magistratu nie zrozumiałe!
Weźcie się w końcu do roboty!! Bez przygotowanych terenów inwestycyjnych miejsc pracy nie przybęd... Zobacz więcej


40


Piotr Piotrranga07.01.2015 21:32

Czwarte podejście do komentarza - bo ręce i nogi opadają jak się patrzy na magistracką politykę - a nie chcę używać wulgaryzmów.
Zero oferty inwestycyjnej - miasto nie dysponuje wykupionymi gruntami pod przemysł.
Zero współpracy z ŁSSE (a na nią został złapany Haering - obecnie największy pracodawca w mieście.
Zero planów do stworzenia takiej oferty.
To dlaczego ludzie mają stąd nie uciekać!!!!!
Ludzie mają jakieś aspiracie, jakieś marzenia, plany. Realizacja tych planów wymaga zarobienia pieniędzy, więc chyba normalne jest, że ludzie (już nie wspomnę o tych wybitnie ambitnych)wynoszą się tam gdzie można te pieniądze zarobić - niby proste a dla magistratu nie zrozumiałe!
Weźcie się w końcu do roboty!! Bez przygotowanych terenów inwestycyjnych miejsc pracy nie przybędzie. Mamy kolejny stagnacyjny budżet miasta: grube miliony na inwestycje: ale zero na rozwój same inwestycje konsumpcyjne tak wiem ważne, bo nikt nie lubi mieszkać przy zabłoconej szlakówce jak płaci takie same podatki jak inni, ale zero wydatków na rzeczywisty rozwój!? To się już mści na mieście.
A przy okazji: co zrobiła nasza pani posłanka z partii rządzącej w sprawie S-12 - oczywiście oprócz tego, ze NIC NIE zrobiła!!!
Odnoszę wrażenie, że w obecnej sytuacji głosowanie na pierwszego na liście to zbrodnia przeciw demokracji. Bo to w pierwszej kolejności głosowanie na szefa partii a w drugiej na wojewódzkie władze partyjne. Tak długo jak będziemy głosować na "pierwszaków" tak długo będą się oni liczyć ze swoimi bossami partyjnymi a nie z wyborcami.

110


Aman Amanranga07.01.2015 20:50

Cytuję:
Zgodnie z prognozami GUS, w 2050 roku rządzący w Piotrkowie prezydent Krzysztof Chojniak będzie miał 84 lata

A jego doradca Grzegorz Adamczyk odejdzie w końcu na zasłużoną emeryturę.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat