Piotrków oddał hołd powstańcom

UM Piotrków Trybunalski Czwartek, 01 sierpnia 201927 4302
1 sierpnia o godz. 17.00 w całej Polsce, również w Piotrkowie Trybunalskim, zawyły syreny. Był to hołd dla bohaterów walczących o wolność ojczyzny w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Ładuję galerię...

1 sierpnia 1944 r. na rozkaz komendanta głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska. Nierówny bój doprowadził do ogromnych strat w ludziach, szczególnie w cywilach oraz zniszczenia miasta.

W Piotrkowie również uczciliśmy pamięć bohaterów niepodległościowego zrywu sprzed 75 laty.

 

Punktualnie o godzinie 17.00 na terenie Piotrkowa rozległ się minutowy dźwięk syren alarmowych upamiętniający bohaterskie czyny Powstania Warszawskiego. Następnie przedstawiciele władz miasta i delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza. Kwiaty złożone zostały także pod tablicą upamiętniającą generała Stefana Roweckiego ps. Grot wmurowanej w elewację kamienicy przy ul. Słowackiego 1, w której mieszkał Rowecki. Piotrkowianin był współtwórcą Polskiego Państwa Podziemnego i pierwszym komendantem głównym Armii Krajowej.


Zainteresował temat?

5

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Helena ~Helena (Gość)01.08.2019 20:35

Tak mi jakoś przykro, że samochody nie zatrzymały się choć na chwilkę...

132


agga ~agga (Gość)01.08.2019 20:54

Ciekawe, czy swoim zwyczajem samozwańczy redaktor (i łowca) obśmieje te obchody.

24


gość ~gość (Gość)01.08.2019 20:44

Wstyd - Piotrkowianie wstyd garstka osob i jadace ep i epi gdy syreny wyly wstyd

84


gość ~gość (Gość)01.08.2019 20:40

Piotrkowianie wstyd- garstka osob i jadace samochody nikt nie pomyslal zeby sie zatrzymac ....

85


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat