Piotrków już przygotowany do kolejnej zimy

Tydzień Trybunalski Czwartek, 27 października 20118 2329
14 pługów i 4 pługo-piaskarki oraz 1500 ton piasku, 800 ton soli oraz 300 ton mieszanki zabezpieczono na potrzeby tegorocznej akcji “Zima”. Wygląda na to, że miasto jest już przygotowane na niespodziewany, jak co roku, atak zimy.

- Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji spotkał się już ze służbami porządkowymi odpowiedzialnymi za odśnieżanie oraz posypywanie solą i piaskiem piotrkowskich ulic. Podczas spotkania omawiano kolejność usuwania śniegu z dróg, parkingów, chodników oraz przystanków autobusowych. Piaskarki oraz sprzęt przeznaczony do odśnieżania miasta są już przygotowane do tegorocznej akcji “Zima” - informuje magistrat.

- W gotowości mamy 14 pługów i 4 pługo-piaskarki oraz piaskarkę ciągnikową i równiarkę. Każdy z samochodów dodatkowo wyposażony jest w system GPS, dzięki któremu można kontrolować prawidłowy przebieg akcji - informuje Krzysztof Byczyński, dyrektor MZDiK. - Nie jesteśmy w stanie przewidzieć warunków atmosferycznych, dlatego też, aby tegoroczna zima nie zaskoczyła drogowców, przygotowujemy się już do pierwszych opadów śniegu. Gotowość sprzętu odśnieżającego jest zatem konieczna.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mazi ~mazi (Gość)27.10.2011 20:31

tylko narzekanie ze nie odsniezone ze zasypane ale w wielu przypadkach mozna byloby wziąsc łopatę i samemu odgarnąć tylko po co lepiej popatrzec przez okno i ponarzekać ze koparki juz 3 dzien nie ma albo ja odgarne a sasiad zaparkuje. tylko jak sasiad zobaczy to moze sie zmobilizuje albo mozna go jakos zachęcic. a ile w tym oszczędności, moze ktos to doceni.

00


skandynawia ~skandynawia (Gość)27.10.2011 12:02

po pierwsze to Polacy sa przyzwyczajeni do czarnych drog i tak dopiero odsniezona droga jest dla nich przejezdna.. w krajach polnocnych drogi odsniezane sa tylko ze swiezej warstwy sniegu, a kierowcy jada z glowa a nie jak u nas jak powaleni, do tego kultura jazdy i technika o wiele lepsza niz polska, tam nie ma chamstwa, placzecie ze drogi zniszczone, jak sie sypie tyle soli to sie niszcza, jeden eksperyment zima by pokazal, ze wystarczy zgarniac tylko snieg i nic wiecej z nim nie robic, drogi utrzymywac tak aby warstwa jezdna byla tylko z twardego, ubitego sniegu, miasto zaoszczedzi pieniadze na odsniezaniu i remontach na wiosne, a jesli drogi sa bardzo zasypane to proponuje lancuchy i wtedy automatycznie kierowca ograniczony jest do jazdy max 70km/h chyba ze chce sobie zniszczyc auto rozrywajacymi sie lancuchami. pozdrawiam.

00


trzydziestolatka ~trzydziestolatka (Gość)27.10.2011 11:26

ciągle marudzimy na służby drogowe odpowiedzialne za odśnieżanie, a tak naprawdę to niektórzy z nas są ograniczeni na maxa. Mieszkam na jednym z osiedli gdzie co roku jest problem z zaparkowaniem przed blokiem przez śnieg. W ubiegłym sezonie firma PEUK do samochodów powkładała karteczki, że następnego dnia będzie odśnieżane osiedle i prosi o nieparkowanie na tym terenie. Niestety moi sąsiedzi to debile, którzy tego nie rozumieją i nie odstawili samochodów, przez co koparka z pługiem nie mogła dokładanie odśnieżyć. Na drugi dzień słyszę narzekania sąsiadów, że nie odgarnięte. Ludzie pomyślcie też, że również i wy utrudniacie pracę operatorom takiego sprzętu.

00


on PT ~on PT (Gość)27.10.2011 10:34

To jeszcze niech pouczą operatorów maszyn do odśnieżania żeby nie zgarniali śniegu z ulicy we wjazdy do posesji. Mieszkam na ulicy gdzie zabudowa jest na razie po jednej stronie i co roku specjaliści odśnieżarek zamiast odgarnąć śnieg z jezdni na szczere pole to zgarniają wprost na odśnieżone wjazdy na posesję. W ubiegłym roku zmusiłem gościa żeby się cofnął i udrożnił mi wjazd do stanu przed jego przejazdem. Nie ma co liczyć na błysk inteligencji u tych mistrzów kierownicy, tu potrzebna jest łopatologia stosowana, jak im kierownik nie powie to nie ma tematu. Tylko czy kierownik sam o tym wie ?

00


Tartu Tarturanga27.10.2011 10:02

Na bank zaskoczy :)

00


Niedowiarek ~Niedowiarek (Gość)27.10.2011 09:49

Pożyjemy zobaczymy. Mam propozycje dla wszystkich niedowiarków jak ja. Jeżeli jak zwykle okaże się że jednak zima była za ostra, nieprzewidywalna, zima stulecia, brak funduszy i taki co roczne wymówki. Róbcie zdjęcia jak najwięcej zdjęć nie odśnieżonych, nie posypanych ulic, zasypanych chodników. Dalsze instrukcje co zrobić ze zdjęciami przekażę w sezonie zimowym.

00


uuuuu ~uuuuu (Gość)27.10.2011 09:39

Spkojnie tylko patrze jak będzie artykuł
" Zima zaskoczyła drogowców "
Oni co roku są tak przygotowani :))))

00


szczawik szczawicki szczawik szczawickiranga27.10.2011 09:36

oby nie bylo jak co roku, bo tylko wstyd pozostanie.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat