Piotrków i powiat w strefie czerwonej. Szkoły przechodzą na zdalne nauczanie

Strefa FMKraj Czwartek, 15 października 202089 30985
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę miast i powiatów objętych (od soboty) czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Piotrków nadal pozostaje w czerwonej strefie, dodatkowo objęte nią zostały m.in. powiaty piotrkowski, bełchatowski i radomszczański. Ponadto premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia.

W województwie łódzkim od najbliższej soboty czerwoną strefą bezpieczeństwa objęte zostają Łódź, Piotrków, Skierniewice oraz powiaty: bełchatowski, brzeziński, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański oraz wieluński.

 

Strefa czerwona:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W placówkach handlowych wprowadzone zostanie ograniczenie do 5 osób na jedną kasę. Zakazana jest organizacja wesel i imprez okolicznościowych. Zgromadzenia ograniczone do 10 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na zdalne nauczanie. Transport zbiorowy ograniczony do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Strefa żółta:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W transporcie zbiorowym można zająć 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Od 19 października wchodzą nowe zasady dotyczące wesel i imprez okolicznościowych. Uczestniczyć w nich może 20 osób bez możliwości tańca. Zgromadzenia ograniczone zostają do 25 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na tryb nauczania hybrydowego. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez publiczności. Zamknięte zostają baseny i siłownie.

- Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu. Nie ma nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla Polaków. Nasze podstawowe zadanie to ochrona zdrowia i życia Polaków. Narażone na utratę życia są najbardziej osoby starsze. Chrońmy osoby starsze. Nasza cała strategia ich w dużej mierze dotyczy, żeby mogli przebywać w samoizolacji i unikać zakażenia. Bardzo ważne zadanie to utrzymanie wydolności systemu zdrowia, ale też utrzymanie płynności gospodarki poprzez utrzymanie miejsc pracy. Nie jesteśmy skazani na wybór albo całkowity brak obostrzeń albo całkowity lockdown. Jest droga pośrodku - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc ~gość_gosc (Gość)15.10.2020 20:18

Ale o co chodzi? Przeciez virus jest w odwrocie i nie ma sie juz czego bac...

01


gość_perełka ~gość_perełka (Gość)15.10.2020 20:13

A ja mam nadzieje, ze w podstawówkach będą się trzymać i dadzą rade. Są szkoły, które nie zawieszają zajęć. Sp8 czy sp5 i brawo.
Kto przeziębiony zostaje w domu a reszta pracuje pełna para. Można? Można!

04


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)15.10.2020 20:11

Jesteśmy nie tyle w czerwonej strefie, co po prostu w czarnej d***e.

32


gość_pokorny ~gość_pokorny (Gość)15.10.2020 19:27

Znów pójdzie tarcza antykryzysowa dla przewoźników busów.z moich podatków a kto mi da jak prowadzę działalność gospodarczą kierunek wykończenia za moment nie będzie u kogo robić bo ludziach braknie kasy

10


żyć się nie chce ~żyć się nie chce (Gość)15.10.2020 19:22

Następny etap to dziadki i babcie areszt domowy i ..........

40


gość_abc ~gość_abc (Gość)15.10.2020 19:15

To może obrazu wprowadzić godzinę policyjną jak we Francji.

30


gość_garad ~gość_garad (Gość)15.10.2020 19:00

Przed wyborami Pinokio zarzekał się, że wirus w odwrocie. Obłudnicy pisowscy

42


gość_jolkajolka ~gość_jolkajolka (Gość)15.10.2020 18:47

I mogą serwować jedzenie na wynos z którym trzeba będzie udać się do domów bo już jest afera o brak maseczki przy spozywaniu posiłków na świeżym powietrzu... brak słów do tego wszystkiego

55


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)15.10.2020 18:35

Rząd się obudził trochę późno czekam jeszcze aż powołają ponownie MILICJĘ przydałoby się niektorym

59


gość_gość ~gość_gość (Gość)15.10.2020 18:31

A co ze szkołami podstawowymi ....tam nie ma wirusa

74


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat