Piotrków i powiat w strefie czerwonej. Szkoły przechodzą na zdalne nauczanie

Strefa FMKraj Czwartek, 15 października 202089 31532
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę miast i powiatów objętych (od soboty) czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Piotrków nadal pozostaje w czerwonej strefie, dodatkowo objęte nią zostały m.in. powiaty piotrkowski, bełchatowski i radomszczański. Ponadto premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia.

W województwie łódzkim od najbliższej soboty czerwoną strefą bezpieczeństwa objęte zostają Łódź, Piotrków, Skierniewice oraz powiaty: bełchatowski, brzeziński, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański oraz wieluński.

 

Strefa czerwona:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W placówkach handlowych wprowadzone zostanie ograniczenie do 5 osób na jedną kasę. Zakazana jest organizacja wesel i imprez okolicznościowych. Zgromadzenia ograniczone do 10 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na zdalne nauczanie. Transport zbiorowy ograniczony do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Strefa żółta:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W transporcie zbiorowym można zająć 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Od 19 października wchodzą nowe zasady dotyczące wesel i imprez okolicznościowych. Uczestniczyć w nich może 20 osób bez możliwości tańca. Zgromadzenia ograniczone zostają do 25 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na tryb nauczania hybrydowego. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez publiczności. Zamknięte zostają baseny i siłownie.

- Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu. Nie ma nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla Polaków. Nasze podstawowe zadanie to ochrona zdrowia i życia Polaków. Narażone na utratę życia są najbardziej osoby starsze. Chrońmy osoby starsze. Nasza cała strategia ich w dużej mierze dotyczy, żeby mogli przebywać w samoizolacji i unikać zakażenia. Bardzo ważne zadanie to utrzymanie wydolności systemu zdrowia, ale też utrzymanie płynności gospodarki poprzez utrzymanie miejsc pracy. Nie jesteśmy skazani na wybór albo całkowity brak obostrzeń albo całkowity lockdown. Jest droga pośrodku - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

karol ~karol (Gość)17.10.2020 15:12

Nie trzeba było otwierać szkół wcale. Dzieci są najlepszym transporterem wirusa, praktycznie nie mają objawów a łatwo się zarażają. Teraz żeby to wygasić potrzeba będzie pół roku. Ten rząd nie nadaje się nawet do przeprowadzania dzieci po pasach !

53


gość_lucy liu ~gość_lucy liu (Gość)16.10.2020 00:14

Do tego szykują się pozwy dla szkół o narażanie dzieci na uszczerbek na zdrowiu, gdyż te w należytym stopniu nie egzekwują obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Ciekawe co będzie jak trzeba będzie majątek szkoły na licytację wystawic.

37


gość_lidia ~gość_lidia (Gość)15.10.2020 20:17

To jest ogromny sukces naszych władz.
Brawo panie Kowalczyk powiat i Rozprza jest z Pana pracy dumna.
Ci w tym miesiącu pan kupi za wypłatę od wojewody?

21


gość_j. a. gość ~gość_j. a. gość (Gość)16.10.2020 23:57

Uspokójcie się wszyscy. To, co się dzieje, jest efektem głupoty, ignorancji i egoizmu. Każdy w tych swoich komentarzach wyraźnie to pokazuje. Szkoły, sklepy czy zakłady pracy, szpitale. Wszyscy gdzieś pracujemy. Można wreszcie nie krytykować, nie krzyczeć na siebie? Wszyscy jesteśmy w tej samej sieci utkanej przez tych "Najmądrzejszych". Wszyscy jesteśmy tutaj ofiarami i krzyki, obelgi i podziały są niepotrzebne

30


Niki ~Niki (Gość)16.10.2020 18:35

Prawda jest taka, że jak zobaczycie, że pracownika, albo nauczyciela nie ma w pracy, a nikt nic nie mówi o żadnych kwarantannach, to znaczy, że kazano im trzymać buzię na kłódkę. Nagle pracodawca był wspaniałomyślny i dał urlop na żądanie??? Nie sądzę. Informacje o covid się pojawiają, ale jak już się sprawa rypnie, jak da się ukryć to zakład czy szkoła działa dalej.

20


gość_gość, gość. ~gość_gość, gość. (Gość)16.10.2020 09:58

Tak, tak, "wciskamy hamulec" a na magazynach w Wolbórzu, dwie osoby z koronawirusem, wysłane na urlop a wszystko dalej funkcjonuje i jest cacy....
Powodzenia! Tak trzymać!

51


kobieta - matka ~kobieta - matka (Gość)16.10.2020 08:52

W szkołach średnich, tegoroczni maturzyści powinni mieć zajęcia stacjonarne. Martwię się jak ta młodzież będzie przygotowana do egzaminów maturalnych.

80


gość_polka ~gość_polka (Gość)16.10.2020 10:20

Bazary zamknięte mimo że na świeżym powietrzu trudniej złapać wirusa niż w zamkniętym pomieszczeniu np w Biedronce to jest nielogiczne podejście moim zdaniem o co tu naprawdę chodzi chyba o uratowanie dupy przed upadłością zachodnim korporacjom a siebie gospodarczo pogrążymy brawo my wirus oczywiście jest nie neguje ale o co chodzi gospodarczo tego już nie rozumiem

62


gość_n.y.f.d. ~gość_n.y.f.d. (Gość)16.10.2020 10:04

Dzwoni ordynator szpitala, na Straż Pożarną:
- proszę pana!ratunku!mamy pożar! pali się jeden z oddziałów!
Oficer dyżurny:
- proszę pana, na spokojnie proszę mi opisać wielkość płomieni i ich kolor a ja udzielę panu odpowiedniej teleporady.....

61


Kazik ~Kazik (Gość)16.10.2020 09:29

Gdzie tu mowa o zdalnym nauczaniu jak szybkiego internetu nie ma a przykładowa prędkość 8 mb/s to dużo za mało by na bieżąco utrzymać połączenie głosowe i wideo w rzeczywistym czasie.
Realizowany jest plan NWO czego wam reżimowa tv nie powie wprost tylko kłamie i mydli oczy.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat