Piotrków i powiat w strefie czerwonej. Szkoły przechodzą na zdalne nauczanie

Strefa FMKraj Czwartek, 15 października 202089 34732
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę miast i powiatów objętych (od soboty) czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Piotrków nadal pozostaje w czerwonej strefie, dodatkowo objęte nią zostały m.in. powiaty piotrkowski, bełchatowski i radomszczański. Ponadto premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia.

W województwie łódzkim od najbliższej soboty czerwoną strefą bezpieczeństwa objęte zostają Łódź, Piotrków, Skierniewice oraz powiaty: bełchatowski, brzeziński, łowicki, łódzki wschodni, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, radomszczański oraz wieluński.

 

Strefa czerwona:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W placówkach handlowych wprowadzone zostanie ograniczenie do 5 osób na jedną kasę. Zakazana jest organizacja wesel i imprez okolicznościowych. Zgromadzenia ograniczone do 10 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na zdalne nauczanie. Transport zbiorowy ograniczony do 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich.

Strefa żółta:

Lokale gastronomiczne mogą działać w godzinach od 6 do 21, potem mogą serwować posiłki jedynie na wynos. W transporcie zbiorowym można zająć 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich. Od 19 października wchodzą nowe zasady dotyczące wesel i imprez okolicznościowych. Uczestniczyć w nich może 20 osób bez możliwości tańca. Zgromadzenia ograniczone zostają do 25 uczestników. Szkoły wyższe i średnie przechodzą na tryb nauczania hybrydowego. Wydarzenia sportowe będą odbywać się bez publiczności. Zamknięte zostają baseny i siłownie.

- Walka z pandemią to nasze najważniejsze zadanie. Temu podporządkowane są wszystkie nasze działania i prawie każda rozmowa dotyczy tego tematu. Nie ma nic ważniejszego dla rządu niż zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia dla Polaków. Nasze podstawowe zadanie to ochrona zdrowia i życia Polaków. Narażone na utratę życia są najbardziej osoby starsze. Chrońmy osoby starsze. Nasza cała strategia ich w dużej mierze dotyczy, żeby mogli przebywać w samoizolacji i unikać zakażenia. Bardzo ważne zadanie to utrzymanie wydolności systemu zdrowia, ale też utrzymanie płynności gospodarki poprzez utrzymanie miejsc pracy. Nie jesteśmy skazani na wybór albo całkowity brak obostrzeń albo całkowity lockdown. Jest droga pośrodku - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.


Zainteresował temat?

4

7


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_zawer ~gość_zawer (Gość)16.10.2020 04:58

Niech przeniosą szkoły do Lidla, wesela do Kauflandu, a lekarzy do biedronek i będzie ok wtedy..

142


gościu ~gościu (Gość)15.10.2020 20:59

A w Rozprzy w szkole z okazji dnia nauczyciela spędzono wszystkie dzieci na korytarz na uroczysty apel, stali jak śledzie w słoiku. Gdzie reżim sanitarny??? Gratuluję pomysłowości i odpowiedzialności.....

175


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)17.10.2020 13:15

Jak czytam komentarze to śmiem stwierdzić że gdyby była prawdziwa wojna tu Polacy sami siebie by nawzajem pozabijali. Głupi naród. I rządzący dobrze to wiedzą.

110


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)15.10.2020 22:07

120


i tyle ~i tyle (Gość)17.10.2020 14:23

Jak dotąd to ten cały cyrk ma na celu skłócenie i podzielenie ludzi co jest już bardzo dobrze widoczne.

52


gość_perełka ~gość_perełka (Gość)15.10.2020 22:09

A ja mam nadzieje, ze w podstawówkach będą się trzymać i dadzą rade. Są szkoły, które nie zawieszają zajęć. Sp8 czy sp5 i brawo.
Kto przeziębiony zostaje w domu a reszta pracuje pełna para. Można? Można!

176


gość_j. a. gość ~gość_j. a. gość (Gość)17.10.2020 00:05

Uspokójcie się wszyscy. To, co się dzieje, jest efektem głupoty, ignorancji i egoizmu. Każdy w tych swoich komentarzach wyraźnie to pokazuje. Szkoły, sklepy czy zakłady pracy, szpitale. Wszyscy gdzieś pracujemy. Można wreszcie nie krytykować, nie krzyczeć na siebie? Wszyscy jesteśmy w tej samej sieci utkanej przez tych "Najmądrzejszych". Wszyscy jesteśmy tutaj ofiarami i krzyki, obelgi i podziały są niepotrzebne

100


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)16.10.2020 06:35

Ograniczenia nic nie dają, bo ludzie są ograniczeni umysłowo. Stojąc w kolejce w Biedronce jeden facet sprzedawał newsy znajomej, że on w wirusa nie wierzy,bo go nie widać... I rozsiewał wszystkie możliwe internetowe brednie,jakie chyba z nudów czyta. Maseczka oczywiście założona tylko na usta, nos odkryty, kichał na lewo i prawo.

146


ceto ~ceto (Gość)17.10.2020 20:26

I tym razem już nie wrócą do normalnego funkcjonowania. Gotowanie żab w toku.......

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)15.10.2020 21:21

Weźcie się ogarnijcie troche ..-jakie zdalne nauczanie ? Dzieci później nic nie będą umieli nawet czytać ani pisać a co powiedzieć o pracy fizycznej.. Weźcie sie za rzad sejm i wgl w tym kraju

1513


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat