Piotrków: XL Dni Muzyki Kameralnej

ePiotrkow Czwartek, 09 kwietnia 20090 1379
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Polski Instytut Muzyczny w Łodzi zapraszają na jubileuszowe XL Dni Muzyki Kameralnej, które odbędą się w dniach 15 kwietnia 2009 - 17 maja 2009 w salach piotrkowskiego Muzeum Plac Zamkowy 4.

Koncerty w dniach 19, 26 kwietnia oraz 10 i 17 maja sponsorowane są przez Polski Instytut Muzyczny w Łodzi. Koncert jazzowy współorganizowany jest przez PSJ Degress.

Inauguracja XL Dni Muzyki Kameralnej nastąpi 15.04.2009 (środa) godz. 18.00.

Wystapią artysci z Kijowa:
J. Diektariewa - skrzypce R.
Łopatinski - fortepian
W programie m.in. utwory F. Chopina i F. Lista

Dni Muzyki Kameralnej

Dni Muzyki Kameralnej to stała impreza muzyczna organizowana w zabytkowej siedzibie Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Pierwsze koncerty zorganizowane zostały w 1968 r przez Muzeum, Stowarzyszenie Polskiej Młodzieży Muzycznej "Jeunesse Musical de Polone" oraz Ludowy Instytut Muzyczny w Łodzi. Służyły one promowaniu młodych muzyków z terenu całego kraju. W ciągu 40 lat trwania imprezy jej formuła uległa rozszerzeniu i od 30 lat obok młodych, początkujących muzyków występują również muzycy posiadający już znaczny dorobek artystyczny. Programy koncertów są zróżnicowane i obejmują zarówno muzykę dawną, od renesansowej włącznie, jak i muzykę współczesną.

 

W reprezentacyjnych salach zamkowych, mających znakomita akustykę, odbywają się zarówno koncerty zespołów kameralnych jak i recitale pojedynczych wykonawców. Co roku obok koncertów muzycznych odbywają się też koncerty wokalne, a od ubiegłego roku także koncerty jazzowe. Po zaprzestaniu w końcu lat osiemdziesiątych XX w działalności przez Stowarzyszenie polskiej młodzieży muzycznej i jednorocznej przerwie w 1992 roku Muzeum piotrkowskiemu przyszły z pomocą: Piotrkowskie Towarzystwo Muzyczne im. Franciszka Lessla i Polski Instytut Muzyczny w Łodzi. Dzięki włączeniu się Pana Czesława Michałowicza dyrektora Polskiego Instytutu Muzycznego i sponsorowaniu kolejnych Dni Muzyki Kameralnej, ilość koncertów każdego cyklu zwiększona została z czterech do siedmiu. Podczas jubileuszowych XL Dni Muzyki Kameralnej odbędzie się 9 koncertów, które rozpoczną się 15 kwietnia i trwać będą do 17. maja.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat