Piotrków: Uwaga, most uszkodzony!

Tydzień Trybunalski Sobota, 10 marca 20126 4266
Bariera mostu na Wierzejce jest uszkodzona. To efekt kolizji, do której doszło w tym miejscu kilka dni temu.

O poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych apeluje Paweł Ciszewski, kiedyś radny, dziś rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, przez 18 lat służył w Państwowej Straży Pożarnej, jednym słowem ekspert od bezpieczeństwa. - Zwracam się z prośbą o podjęcie działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na moście znajdującym się na ulicy Wierzejskiej i rzece Wierzejce. W tym miejscu kilka lat temu miał już miejsce wypadek ze skutkiem śmiertelnym, przy czym jeden z samochodów spadł z nasypu do wody. Ostatnio doszło tutaj do kolizji drogowej, w wyniku której uszkodzeniu uległa bariera mostu. Szczególne zagrożenie w tym miejscu wynika z następujących okoliczności: śliskości nawierzchni występującej w takich miejscach z powodu zwiększonej wilgotności, łuku drogi od strony Koła, garbów i nierówności bezpośrednio przed wjazdem na most, dużego ruchu pieszego, braku jakiegokolwiek zabezpieczenia dla pieszych znajdujących się na moście przed samochodami, głębokości wody w tym miejscu wystarczającej do całkowitego zatopienia samochodu osobowego.

Były radny podkreśla, że bariera zabezpieczająca pieszych nigdy w tym miejscu nie istniała, podobnie jak krawężnik. Do tego bariera istniejąca na moście ma bardzo słabą konstrukcję. - Uprzejmie proszę o zainteresowanie się sprawą i podjęcie działań korygujących. Zbliża się sezon letni, w trakcie którego ulubionym zajęciem części odpoczywających piotrkowian jest obserwowanie wody właśnie z tego mostu. Most stanowi też w tym okresie bardzo uczęszczany szlak spacerowy. W mojej ocenie występuje konieczność poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz poprawy zabezpieczenia dla kierowców przed wpadnięciem pojazdu do wody - apeluje do służb miejskich Ciszewski.

Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zapewnia, że most na Wierzejskiej zostanie naprawiony jeszcze w tym tygodniu. - Bariery zostały uszkodzone kilka dni temu. Zostanie to naprawione w ciągu najbliższych kilku dni, jak najszybciej. Posiadamy podobne elementy odzyskane z mostu na Wolborskiej. Zniszczone zostaną wycięte, a w ich miejsce wstawimy części z mostu na Wolborskiej - mówi R. Żak.

AS


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sierano90 ~sierano90 (Gość)10.03.2012 17:44

[cytat="sierano90"]sierano90ranga
2 minuty temu, 17:41
Ryszard Żak z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zapewnia, że most na Wierzejskiej zostanie naprawiony jeszcze w tym tygodniu. - Bariery zostały uszkodzone kilka dni temu. Zostanie to naprawione w ciągu najbliższych kilku dni, jak najszybciej. Posiadamy podobne elementy odzyskane z mostu na Wolborskiej. Zniszczone zostaną wycięte, a w ich miejsce wstawimy części z mostu na Wolborskiej - mówi R. Żak.
szkoda ze tylko most a nie rowniez droga.

00


zet ~zet (Gość)10.03.2012 15:00

"observvator" napisał(a):
Uważam, iż wstawienie nowego elementu

jak nowego?? przeciez napisali ze to recykling barierek z mostku na wolborskiej :)

"koloo" napisał(a):
i jak co roku więcej,, wie ktoś może jaka była inflacja za 2011?

to jese mało wazne. chojniak z ekipa wyjechali z podatkami po maksie do góry praktycznie ile sie tylko dało.tam wyslij podziekowanie....

00


koloo ~koloo (Gość)10.03.2012 14:12

A ja dostałem teraz podatek od nieruchomości do zapłacenia... i jak co roku więcej,, wie ktoś może jaka była inflacja za 2011?

00


observvator ~observvator (Gość)10.03.2012 10:51

Śmiech na sali. Tę barierkę powinni wymienić całą.
Ta ma już chyba sporo lat... materiał zdecydowanie słaby, co pokazuje zdjęcie. Uważam, iż wstawienie nowego elementu zbytnio nic nie da, poprawi tylko estetykę, ale czy bezpieczeństwo?!

00


ares1 ~ares1 (Gość)10.03.2012 10:27

Zostanie to naprawione w ciągu najbliższych kilku dni,
A to nie powinno byś zrobione natychmiast?!

00


obserwator ~obserwator (Gość)10.03.2012 10:22

Jak powiedział Żak ,tak będzie. To jest najwazniejsza osoba i najmniej się znająca na drodach w zarządzie dróg.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat