Piotrków Trybunalski ma kolejną szansę na występ w telewizji

ePiotrkow Wtorek, 16 lipca 201930 6635
„Twoje miasto z góry” to projekt realizowany przez przedstawicieli telewizji Planete+. Nakręcenie i emisja filmu przedstawiającego miasto z lotu ptaka to główna nagroda w konkursie, w którym udział bierze miedzy innymi Piotrków Trybunalski.

Głosować można do 1 sierpnia. Na oficjalnej stronie internetowej projektu zawarto krótki opis trybunalskiego grodu:

 

Piękne miasto o bogatej historii. Kolebka parlamentaryzmu. Miasto z piękną odrestaurowaną "starówką". Zamek Królewski. Zbiornik Bugaj. Mediateka. Miasto warte pokazania i odwiedzenia.

 

Do miasta, które zwycięży w plebiscycie przyjedzie telewizyjna ekipa, a jej członkowie z lotu ptaka pokażą jego najpiękniejsze atuty. Ujęcia zwycięskiej miejscowości znajdą się w odcinku specjalnym „Polski z góry” oraz na oficjalnej stronie internetowej programu.

 

Każdy może oddać jeden głos dziennie na jedną miejscowość. Głosy zostaną przeliczone proporcjonalnie do liczby jej mieszkańców, dlatego bez względu na wielkość miejscowości, każdy ma szansę zwyciężyć.

 

Aby oddać głos na Piotrków Trybunalski powinniście odwiedzić tę stronę.


Zainteresował temat?

11

4


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)17.07.2019 20:55

Donald Trump przyleci do nas. Jako turysta.????

10


gość ~gość (Gość)17.07.2019 19:57

Kocham propagandę.

20


gość ~gość (Gość)17.07.2019 19:55

Z lotu gawrona.

10


gość ~gość (Gość)17.07.2019 19:54

90% Piotrkowa jest do wyburzenia.

11


gość ~gość (Gość)16.07.2019 12:38

Przepraszam że się wtrącam,ale przybywa pijaczków spożywających trunki gdzie popadnie i nikt się tym nie zajmuje,jeszcze beszczelnie zaśmiecają skwerki. Czy to nie psuje wizerunku miasta ?

51


gość ~gość (Gość)16.07.2019 14:23

Do gościu:
Gościu słuchaj, Piotrków Trybunalski jako miasto jest miastem całkiem fajnym i ładnym, posiadającym kilka ciekawych miejsc pod względem m.in. turystycznym, ale jest fatalnie zarządzany. Jest tyle ciekawych lokalizacji lub miejsc, które gdyby się tylko chciało możnaby w ciekawy sposób spożytkować, ale władze miasta musiałyby stworzyć plan, a to dla obecnej władzy jest zbyt trudne. Chociażby budynki starej octowni czy manufaktury, albo restauracji Europa. Tak, wiem, że część z nich jest w prywatnych rękach, ale inne miasta potrafią odkupić ciekawe lokalizację czy budynki. A można w Piotrkowie utworzyć muzeum filmu (skoro Piotrków jest miastem filmowym) czy Piotrkowskiej Kolejki Wąskotorowej (już nawet nie chodzi o jazdę kolejką, ale o jakieś stare wagony do obejrzenia, czy zwykłe mundury kolejarskie, nawet z inicjatywą do PKP możnaby się odezwać). Tu nie chodzi o marudzenie, tylko brak jakiegokolwiek ruchu ze strony miasta. Sama budowa Mediateki, która w niedzielę jest zamknięta (co dla mnie jest nonsensem), to nie jest ożywianie kulturalne czy turystyczne miasta.

141


gość ~gość (Gość)17.07.2019 18:07

Na Mendateke wszyscy poleca,wygrana mamy jak w parabanku he he

32


link do głosowania ~link do głosowania (Gość)16.07.2019 15:45

https://twoje-miasto.planeteplus.pl/miejscowosc/967430-piotrkow-trybunalski
Ale niestety nie jest to takie proste: po naciśnięciu "głosuj" wyskakuje okienko "Zaloguj się na swoje konto na Facebooku". Czyli głosowanie nie dla wszystkich (nie mam tam konta i nie chcę mieć), a zatem nieuczciwe. :-/

91


gość ~gość (Gość)16.07.2019 18:22

Obsrane chodniki i trawniki też będzie widać? Trzeba chyba nauczyć właścicieli piesków sprzątania po pupilach.. może jakieś mandaty?

72


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)16.07.2019 21:53

Piotrków to miasto zabytkowe i ładne, tylko zaniedbane i rewitalizowane często w sposób bezmyślny. Do tego władze nie potrafią wykorzystać potencjału turystycznego miasta. Jak można mówić, że dba się o rewitalizację a wieszać reklamy na zrujnowanym budynku restauracji "Europa"? Jak można mówić "konsekwentnie odnawiamy Starówkę" a jednocześnie wyburzyć na ulicy Rwańskiej kamienicę i w jej miejscu pozwolić na parking?
Wyładowana tyle pieniędzy w Mediatekę, a nikt nawet nie pomyślał, żeby tą kasę przeznaczyć w udostępnienie podziemnej trasy turystycznej - obecnie masa chętnych płaci pieniądze za obejrzenie bunkra, krypty w kościele i piwnicy pod kamienicą. Ale po co - lepiej coś robić od wielkiego dzwonu niż włożyć czas na pozyskanie funduszy na przygotowanie profesjonalnej trasy turystycznej. Piotrków promuje się jako miasto filmu, ale jak to robi? Przez zawieszanie tabliczek na ścianach...urzędnicy mentalnie tkwią jeszcze w PRL-u i to głębokim. A Muzeum Kolejki Wąskotorowej? Jasne, mogłoby być, gdyby nie to, że oddano cały tabor i dużą część muzealnych pamiątek. Oddano część dziedzictwa miasta, jego spuścizny historycznej. To oburzające. Nawet starego "Kamila" nie starali się zostawić, postarać się, by stanął na POW koło Dworca jako pomnik techniki i przypominał, że w Piotrkowie była kiedyś kolejka - ważna dla gospodarki miasta, ważna dla mieszkańców. Ale po co? Lepiej wszystko oddać, wyrzucić, wyburzyć, położyć kostkę i zrobić kilka miejsc parkingowych.

161


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat