Piotrków: Ruszyła Szlachetna Paczka

Strefa FM Niedziela, 25 listopada 20120 1872
Akcja Szlachetna Paczka nabiera rozpędu, jej organizatorzy wytypowali już wolontariuszy, którzy będą pozyskiwać darczyńców, a tym może zostać każdy z nas. Aby pomóc jednej z wytypowanych rodzin wystarczy wejść na odpowiednią stronę internetową.

- Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl będzie otwarcie bazy rodzin. Kiedy ktoś wybiera daną rodzinę, zaznajamia się z jej opisem, wolontariusz dostaje informację, że darczyńca wybrał tę rodzinę i do 3 dni po wyborze wolontariusz kontaktuje się z darczyńcą, poznaje go i pomaga mu stworzyć tę paczkę – opowiada jeden z organizatorów akcji w Piotrkowie.

 

- W tym roku paczki trafią do 30 najbardziej potrzebujących rodzin z Piotrkowa, a także gmin: Gorzkowice, Rozprza, Moszczenica i Sulejów. Wytypowano je na podstawie danych z ośrodków pomocy rodzinie. W paczce najlepiej umieścić żywność, środki czystości i artykuły szkolne, te rodziny naprawdę tego potrzebują - dodaje Olga Pelech, jedna z wolontariuszek.

 

- Chodzi o rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji nie z własnej winy. Nigdy nie wiadomo, co los może przynieść. Poprzez taką pomoc nie tylko podnosi się wartość człowieka, któremu pomagamy, ale my również podnosimy swoją wartość – mówi wolontariuszka.

 

Przypomnijmy, szczegóły akcji na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat