Piotrków: Puchar Polski dla LUKS „Przyjaźń”

Czwartek, 13 października 201127
(list do reakcji) Wczoraj o 15.00 odbył się Finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Na przeciwko siebie stanęły drużyny LUKS Przyjaźń Piotrków Tryb. i Dargfil Tomaszów Maz. Po zaciętym i wyrównanym meczu drużyna z Piotrkowa zwyciężyła 4-2 i tym samym po raz pierwszy w historii zdobyła Puchar Polski szczebla wojewódzkiego.

Wynik spotkania otworzyła Patrycja Zawadzka w 15 minucie strzałem z 35 metrów. Po kolejnych 10 minutach zespól z Piotrkowa prowadził już 2-0 - po fantastycznym podaniu Anny Osuch i strzale Mileny Owczarek. Gdy wydawało się, że będzie to mecz do jednej bramki przyszła chwila dekoncentracji piotrkowskiego zespołu. Indywidualne błędy zawodniczek „Przyjaźni” sprawiły, że do przerwy na tablicy widniał wynik 2-2.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Piotrkowianki nadal były stroną przeważająca, a zespól gości ograniczał się do gry z kontry. W 84 minucie cierpliwość i konsekwencja zostaje wreszcie wynagrodzona. Zza pola karnego uderza Patrycja Zawadzka, bramkarka gości wybija przed siebie piłkę, do której dobiega Katarzyna Brand i bez problemów kieruje ją do pustej bramki. To druga bramka w drugim swoim występie młodej napastniczki. Wynik ustala, ku radości zgromadzonej publiczności, w 90 minucie Zawadzka - ponownie z rzutu wolnego. Była to jej siódma bramka w tym sezonie. Kolejnym rywalem LUKS „Przyjaźń” w Pucharze Polski będzie już w najbliższą niedzielę pierwszoligowiec z Krakowa drużyna AZS UJ Kraków. Mecz odbędzie na stadionie miejskim w Piotrkowie o 15.00.