Piotrków: Psi problem na ulicy Topolowej

Strefa FM Poniedziałek, 01 lutego 20105 1494
- Wałęsające się psy atakują dzieci - z taką informacją zadzwonił do Strefy Fm jeden z mieszkańców ulicy Topolowej w Piotrkowie z prośbą o interwencję. Słuchacz czuje się bezsilny i obawia się, że dojdzie do tragedii.

- Na naszej ulicy od jakiegoś czasu mamy problem z bezdomnymi psami, które zachowują się agresywnie.W zeszłym tygodniu np. wnuczek sąsiada został pogoniony przez psa (na szczęście nie pogryziony), a teraz mój syn został zaatakowany przez psa. Dzwonimy w takich sytuacjach po Straż Miejską i oni przyjeżdżają, ale pojawia się problem, co mają z tym zrobić - skarżył się słuchacz z Topolowej.

 

Takie zgłoszenie trafiało również do piotrkowskiego schroniska dla zwierząt.
- Rzeczywiście mieliśmy zgłoszenie z tej ulicy, ale już po fakcie, dość późno. Pracownik schroniska pojechał na Topolową wyjaśnić tę sprawę. Prawdę mówiąc, chodzi o jednego psa, bo drugi, który również był podejrzewany o to, że przewrócił dziecko, ma właściciela. Nie udało się pracownikowi niestety ustalić, czy ten atakujący pies jest bezpański. Prawdopodobnie ma on swoje lokum na terenie byłej Huty Kara, gdzie obecnie jest kilka przedsiębiorstw. Robimy wszystko, aby tego psa odnaleźć i ustalić, czy jest on pod czyjąś opieką - tłumaczy Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami 
 

- W Piotrkowie nie ma problemu z watahami agresywnych psów. Tymi, które się wałęsają, natychmiast zajmują się pracownicy schroniska. Najczęściej okazuje się, że psy błąkające się po osiedlach to nie psy bezpańskie, a wypuszczane bez nadzoru przez nieodpowiedzialnych właścicieli - dodaje prezes TOZ.

 

W sytuacji, gdy pies nas zaatakuje, tylko spokój może nas uratować.
- Nie należy gonić takiego atakującego psa, ani czymś w niego rzucać. Choć to niełatwe, trzeba być opanowanym. Najlepiej położyć się na ziemi i leżeć w bezruchu. Zwierzę podejdzie wtedy, powącha i zostawi nas w spokoju. Nie należy także patrzeć takiemu psu prosto w oczy, bo takie spojrzenie zwierzę odbiera jako wyzwanie do walki i wtedy atakuje - wyjaśnia Zbigniew Skrzek, lekarz weterynarii z ponad 30-letni stażem.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jacek ~jacek (Gość)02.02.2010 11:07

A na wierzejach co się dzieje!!! Kupują sobie panie w sztucznych futrach pieski pokojowe (bo taka moda) a po 1-2 miesiącach maja go dosyć, psy lataja całymi dniami po osiedlu, włążą (bo to małe kurdupelki) na inne posesje.

00


broda ~broda (Gość)02.02.2010 08:36

Cytuję:
Najlepiej położyć się na ziemi i leżeć w bezruchu. Zwierzę podejdzie wtedy, powącha i zostawi nas w spokoju


Chciałbym to zobaczyć!!!
Wytłumaczcie to dziecku i sprawcie żeby było opanowane.
Życzę powodzenia.

00


Tartu Tarturanga02.02.2010 02:18

To czemu nikt nie wpadł na pomysł aby zrobić wybiegi dla psów !!!
Pozatym postawili te żółte budki - z jednorazowymi woreczkami jeden na sto kilometrów - i czemu mikt ich nie uzupełnia.

00


Cierpliwy. ~Cierpliwy. (Gość)01.02.2010 21:43

Popieram,bo gdzie się nie spojrzy,to widać wszędzie psie gówna.
Co na to Pan Prezydent.

00


antypies ~antypies (Gość)01.02.2010 19:06

W Piotrkowie jest plaga psów! Psy brudzą, hałasują, gryzą i wszędzie ich pełno! Oczywiście szanujący się Pan takiego pieseczka nigdy się nie zhańbi posprzątaniem po swoim psie, a więc osiedla są zawalone psim łajnem, zwłaszcza teraz, kiedy wszędzie jest snieg, a więc piesek się załatwia, gdzie chce, np. po prostu na chodniku za ochoczym przyzwoleniem swojego Pana (czy może raczej pana...). A może warto się zastanowić nad zakazem trzymania psów w bloku?... Jeśli masz własny dom - proszę bardzo, niech ci brudzi na twoim podwórku! Uważam, że dziś państwo nas gnębi przeróżnymi głupimi przepisami, zakazami i nakazami niekiedy wręcz absurdalnymi, a niekiedy jest za bardzo liberalne. Pozwolenie na trzymanie psów na osiedlu to tego dobry przykład.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat