Piotrków: Pożar w galerii Focus Mall

Strefa FM Piątek, 15 stycznia 201017 13861
Pożar w galerii Focus Mall - taką informację tuż przed 11:00 usłyszeli klienci galerii.

W całym budynku słychać było komunikat: - Uwaga, uwaga w oddalonej części budynku wystąpiły zagrożenia pożarowe. Miejsce, w którym się państwo znajdują jest obecnie bezpieczne. Proszę przerwać wszelkie czynności i pozostać na miejscu.

 

- Potwierdzam, że wpłynął do nas alarm pożarowy z Galerii Focus Mall. Po chwili nastąpiło odwołanie alarmu przez pracowników ochrony galerii. Strażacy nie zdążyli dojechać na miejsce - powiedział Piotr Kazimierczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

 

Po tym, jak czujniki pożarowe na parkingu galerii wykryły zadymienie, uruchomiły się wszelkie procedury pożarowe - powiedział Wojciech Piechut - dyrektor Focusa.

 

- Był to fałszywy alarm, ale spowodowany zadymieniem czujek alarmowych na parkingu na poziomie drugim. System skonstruowany jest w taki sposób, że w momencie kiedy powstaje zagrożenie i dwie „czujki" są uruchamiane (a z taką sytuacją mieliśmy do czynienia) system nie czeka na żadne decyzje i automatycznie wysyła sygnał o zaistniałym pożarze do straży pożarnej - powiedział dyrektor Focus Mall.

 

Co dzieje się w galerii po wykryciu ewentualnego pożaru? - Drzwi prowadzące z poziomów na parking zamykają się automatycznie. Podobnie rolety drzwi wjazdowych na parking. Zostają również odcięte kurtynami pozostałe części parkingu. W momencie, kiedy zorientowaliśmy się, że jest to fałszywy alarm, natychmiast go odwołaliśmy - dodaje Wojciech Piechut.

 

Jak nieoficjalnie udało się ustalić - zawinił pracownik wykonujący prace na parkingu. Sytuacja pokazała jak dobrze działa system alarmowy w galerii i że jest ona bezpieczna dla kupujących.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

beskid1yy beskid1yyranga16.02.2016 17:00

Pożaru nie było w galerii Focus Mall, prawdopodobnie to musiał być fałszywy alarm. Nieraz alarmy samoczynnie sie uruchamiają z powodu błędów w systemie, więc przyczyną mogła być awaria.

Komentarz był edytowany przez autora: 16.02.2016 17:01

00


zaciekawiony ~zaciekawiony (Gość)15.01.2010 17:58

Nie rozumiem jednej kwestii. O ile dobrze zrozumiałem to parking jest zamykany jakimiś tam kurtynami. Skoro te wszystkie drzwi sie zamykają to co z ludźmi którzy sie akurat znajdują w garażu???
Podobno w Focusie (lub jak to się mówi w EPIcentrum) budując graż odwalono fuszerkę. Dzisiaj słyszałem w któryms łódzkim radiu jaka fuszerka jest odwalona w garażu IKEI. Tam podobno popękały filary podtrzymujące. Myślałem, że w obecnych czasach dobrze sie buduje:)

10


fokus ~fokus (Gość)15.01.2010 21:33

chciałbym się dowiedzieć czy samochód zostawiony na parkingu focus malla podlega jakiemukolwiek ubezpieczeniu na wypadek jakby samochód został porysowany lub ukradziony. Pytam dla wiadomości!.

00


No coś nie tak... ~No coś nie tak... (Gość)07.11.2010 19:06

Pożaru nie było? No chyba ktoś się pomylił ;)
Osobiście tam byłem i gdyby był to zwykły błąd kogoś odpowiedzialnego za parkingi to nie byłoby oddymiania i komunikatów, że pożar został ugaszony, trwa oddymianie, prawda?
Dym i jego zapach też nie wzięły się same...

00


Muxcga ~Muxcga (Gość)19.01.2010 21:54

zart ktos zrobil

00


lady ~lady (Gość)17.01.2010 13:22

wszystko fajnie, pożaru nie było...a w kinie wszystkie projektory się wyłączyły

00


PreczZFajami ~PreczZFajami (Gość)16.01.2010 14:41

Kiedy byłem w grudniu na zakupach samochodem, wjechalem na 3 pietro garazu i wchodzac do Focusa zauwazylem jak na parkingu z tamtejszego ladnie sie dymi, nikt nie zareagowal, a niech sie pali :P

00


~J. ~J.ranga16.01.2010 02:13

focus, myślę ze podlega dokładnie takiemu samemu ubezpieczeniu, jakbyś postawił auto przed urzędem i by ci porysowali, bo myśleliby ze to auto pierwszego ;-)

00


Piotr Piotrranga15.01.2010 20:48

[Tytuł artykułu sugeruje, że był pożar. Pożaru nie było.]
Ale pożar brzmi bardziej dramatycznie.

00


blacky ~blacky (Gość)15.01.2010 19:27

kurde to ja nie zostawiam auta na tym parkingu bo zamkną kurtyny i juz go nie zobacze - a to nie jest mila perspektywa - jeszcze sie spali :(

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat