Piotrków: Ponad 13 tysięcy trafiło do puszek TPMPT

Strefa FM Niedziela, 01 listopada 20090 1551
13.558, 65 złotych zebrano podczas 22. kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza, zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Tegoroczna zbiórka trwała dwa dni: w sobotę wrzucono do puszek 3.164,08 zł., w niedzielę kwestujący zebrali 10.394,55 zł. Kwota zasili konto Towarzystwa i pozwoli na dalszy remont historycznych nagrobków.


Akcja rozpoczęła się już w tygodniu od zbiórki w kilku piotrkowskich szkołach. Pieniądze zbierano w SP Nr 8, 10, 11; Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1, Gimnazjum Nr 1, oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Pieniądze z tych placówek trafią do TPMPT na początku tygodnia. Ostateczną kwotę zbiórki poznamy w środę lub czwartek. Przypomnijmy że w zeszłym roku udało się zebrać 13,5 tysiąca złotych. /J.Krak/


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat