Piotrków: Odebrali klucze do nowych mieszkań

Strefa FM Wtorek, 25 sierpnia 200910 2643
Dziś zostały oddane do użytku bloki socjalne przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. Klucze do nowych mieszkań otrzymały 24 rodziny. Koszt tej inwestycji to 2,4 mln złotych.

Na wymarzone, własne "m" zdecydowana większość osób czekała wiele lat, dlatego przy odbieraniu kluczy z rąk prezydenta Piotrkowa mieszkańcy nie ukrywali wzruszenia.
- Warunki, które tu zastaliśmy są naprawdę bardzo dobre - powiedzieli zgodnie nowi lokatorzy.
- To są pierwsze budynki socjalne w Piotrkowie które zostały wybudowane od podstaw - powiedziała Elżbieta Sapińska, prezes piotrkowskiego TBS-u. - Są to rodziny wieloosobowe, więc kilkanaście osób znajdzie dach nad głową. Są to mieszkania o obniżonym czynszu (0,62 zł za m2). Oprócz tego najemcy płacą oczywiście tak jak każdy za media. Standard tych lokali jest lekko obniżony, ponieważ nie ma w nich centralnego ogrzewania, tylko piece węglowe. Wszystkie mieszkania są dwupokojowe o powierzchni 48 m2.

Na liście oczekujących znajduje się obecnie ok 350 rodzin. - Jeżeli będziemy budować w takim tempie jak dotąd, to ostatnia osoba z listy może czekać na mieszkanie ok 10 lat  - dodała prezes.
  
Dziś klucze odebrały 24 rodziny, nie da się więc ukryć, że jest to kropla w morzu potrzeb. Od czegoś jednak trzeba zacząć, oby jednak nie trzeba było czekać - jak wspomniała prezes Sapińska - na swoje wymarzone "m" aż 10 lat.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jerzy kibic ~jerzy kibic (Gość)24.09.2009 00:18

Ciekawe kiedy sprzątną płyty drogowe pozostawione byle jak i w dość sporej ilości na przyległej działce. Czekają na jakieś większe nieszczęście? Bo już jedno dziecko zdołało rękę złamać!!! Panowie budowlańcy posprzątajcie po sobie ten bałagan.

00


Katarzynkatoma ~Katarzynkatoma (Gość)01.09.2009 13:33

Cytuję:
[cytat]z zazdrości to piszecie takie bzdury,że szkoda mówić

gdzie te bzdury się pytam? w wysokości wyliczonego czynszu czy faktu że blok ma się utrzymać za 700 zł miesięcznie z czynszów lokatorów? no bo chyba nie jest bzdurą to że "zet" też chciałby taki czynsz płacić, ja też bym chciała!

00


oburzona ~oburzona (Gość)31.08.2009 15:39

z zazdrości to piszecie takie bzdury,że szkoda mówić,nie wszyscy liczą na pomoć państwa bo są tacy ,którzy potrafią sobie radzić,a że jest jak jest można skorzystac z takich mieszkań i to nie jest zaden wstyd,ale każdy myśli wg siebie lecz nie każdy jest taki sam jak myslicie.

00


zet ~zet (Gość)27.08.2009 14:24

kurde chciałbym taki czynsz płacic.

00


to ja mieszkaniec ~to ja mieszkaniec (Gość)26.08.2009 09:53

To nie jest blok z zasobów TBS-u. To jest własność gminy.TBS jest zarządcą zasobów gminy bo kilka lat temu wygrał przetarg startując samotnie. Przed przetargiem kiedy prezesem TBS-u była Irena Płoska zarządzali bez wymaganego przetargu czyli nielegalnie podpisywali umowy najmu i pobierali czynsz.
Obawiam się, że 720 zł miesięcznie czynszu za 24 lokale nie pokryje nawet kosztów sprzątania i odśnieżania. Te osoby które tam będą mieszkać i w następnych blokach socjalnych powinny być zagonione do roboty przy budowie, prostych pracach wykończeniowych i sprzątaniu pomieszczeń i terenu, żeby zarobiły na czynsz. Każdy wie, że umowa na lokal socjalny jest zawierana na okres nie dłuższy niż 2 lata. Co później? Później, można ją przedłużyć na następne 2 lata o ile dochody tych najemców socjalnych nie przekroczą ustawowego progu. Ale jak to udowodnić? Po prostu, nie ujawniać prawdziwych dochodów, pracując na czarno lub za granicą. A pozostali nich za nich płacą. Nie wszyscy są obłudnikami lecz znam, temat aż nadto dobrze dlatego o tym piszę. Są i tacy, którzy są w fikcyjnej separacji małżeńskiej, aby móc dostać lokal oraz zapomogi z MOPR i dodatek mieszkaniowy.

00


kolo ~kolo (Gość)26.08.2009 08:27

ta a po pół roku blok en będzie wygląda jak "bursa "na wyzwolenia ale co tam TBS bogaty odnowi go !

00


kaki ~kaki (Gość)25.08.2009 17:53

"Konkubent" na lewo na budowie robi za 5 tyś na misiąc mama ma saksach za granicą. A te płaczą u fryziera i u kosmetyczki jakie to biedne samotne matki. Nie jedną zam co mówi że jej się pracować nie opłaca. A ktoś uczciwie zarabia ledwo wiaże koniec z koncem i na kupie żyje.

00


czytelnik ~czytelnik (Gość)25.08.2009 17:21

taka laska na zdjeciu w okularach powinna znalesc sobie faceta i zyc jak dama a nie liczyc na pomoc miasta

00


Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)25.08.2009 17:04

Jak to z czego? Pan zapłaci, Pani zapłaci, społeczeństwo zapłaci...

00


Katarzynkatoma ~Katarzynkatoma (Gość)25.08.2009 16:47

Cytuję:
Są to mieszkania o obniżonym czynszu (0,62 zł za m2).

Cytuję:
Wszystkie mieszkania są dwupokojowe o powierzchni 48 m2.


z tego łatwego rachunku wynika że czynsz w tych mieszkaniach miesięcznie będzie wynosić niecałe 30 zł!można tylko pomarzyć o tak niskim czynszu... pytanie z czego będzie się taki blok utrzymywał? Jeśli są tam 24 mieszkania to daje nam to w zaokrągleniu ok 720 zł miesięcznie z czynszu.a za czego TBS będzie opłacał np. sprzątanie, remonty ewentualne, czy wszystko inne co każdy lokator ma wliczone w czynsz? czy podobnie jak niedopłaty wody będą to koszty rozliczane na pozostałych normalnych lokatorów?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat