Piotrków: Nowy plan reagowania na opady śniegu

Strefa FM Środa, 20 stycznia 2010, aktualizacja 21.01.2010 14:3118 3307
Będzie nowy plan działania w przypadku kolejnego ataku zimy i intensywnych opadów śniegu. Taką decyzję podjęli wczoraj członkowie komisji rewizyjnej Rady Miasta Piotrkowa.

Główną przyczyną, która zainspirowała radnych do podjęcia dyskusji o konieczności zmian w prowadzeniu akcji zimowej była sytuacja na piotrkowskich ulicach. O tej na bieżąco informował jeden z piotrkowskich społeczników w swoich licznych skargach i wnioskach kierowanych do urzędu.

 

Gdy wymiana korespondencji nie przynosiła, jego zdaniem, oczekiwanych rezultatów, postanowił po kilku latach przerwy na posiedzeniu komisji pojawić się osobiście.

 

- Robię to w interesie mieszkańców, jak i własnym. Wystąpię do pana prezydenta o odwołanie pana Żaka, pana Majsaka oraz pana Marusińskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby usunąć śnieg w mieście. Tak nie może być, jak jest (zaprezentował na zdjęciach piotrkowianin).

 

Czy komisja rewizyjna uznała, że skargi są zasadne i magistraccy urzędnicy odpowiedzialni za akcję zimową stracą swoje stanowiska oraz o tym, jakie są założenia nowego planu kryzysowego w razie intensywnych opadów śniegu - w Faktografie Strefy FM po 14:10.

 

Inicjatorem powstania nowego planu reagowania na opady śniegu jest radny Paweł Ciszewski.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zet ~zet (Gość)27.01.2010 08:58

sniezek zaczyna padac .zobaczymy jaki jest ten nowy plan

00


(...) ~(...) (Gość)26.01.2010 18:07

Cytuję:
I mam nadzieję, że nawet po wyborach będzie dyrektorem. Może nie MZDIK ale jakiejś innej instytucji, bo takich ludzi nam tu potrzeba jak najwięcej.


Pan Marusiński jak był radnym za Matusewicza marzył mu się fotel wiceprezydenta. Ludziska mówią, że zostanie sekretarzem ale nie w urzędzie miasta.

00


Czesław Pisze ~Czesław Pisze (Gość)22.01.2010 16:29

Ale isntruktorem też był dobrym, przyznaj to. Nie ma lepszego dyrektora w mieście od niego. Profesjonalista i do tego bardzo uczciwy. I mam nadzieję, że nawet po wyborach będzie dyrektorem. Może nie MZDIK ale jakiejś innej instytucji, bo takich ludzi nam tu potrzeba jak najwięcej.

00


zet ~zet (Gość)22.01.2010 15:57

"Rozsadny" napisał(a):
"zet" napisał(a):
I czy jest w tym wszystkim chociaż z pół kilo zdrowego rozsądku ?


to nie sa moje słowa. blad w cytowaniu :)

00


ubawiona ~ubawiona (Gość)22.01.2010 15:04

"czeslaw-pisze" napisał(a):
Dyrektor zarządu jest bardzo oddany swojej pracy i dba o drogi jak tylko może. Nie rzucajmy mu kłód pod nogi. To prawdziwy fachowiec. Gdyby nie on nasze miasto utonęłoby w śniegu. A przy tym jest skromny i uczciwy. Oby więcej takich ludzi.


Rany Julek, teksty jak z filmu "Miś" - po raz kolejny na tym portalu ;-))) Bo jeśli to ironia, to już zbyt grubymi nićmi szyta ;-P

00


pani ela co niedziela ~pani ela co niedziela (Gość)22.01.2010 14:31

"czeslaw-pisze" napisał(a):
Dyrektor zarządu jest bardzo oddany swojej pracy i dba o drogi jak tylko może. Nie rzucajmy mu kłód pod nogi. To prawdziwy fachowiec. Gdyby nie on nasze miasto utonęłoby w śniegu. A przy tym jest skromny i uczciwy. Oby więcej takich ludzi.


A szczególnie o nieoczyszczone do tej pory strefy płatnego parkowania za które płacimy nie mogąc wjechać i wyjść z samochodu. Przestań go chwalić bo i tak już jego dni są policzone bo wkrótce wybory. Te strefy to była jego inicjatywa. Niech wraca do nauki jazdy jako instruktor jak to robił dawniej.

00


Rozsądny ~Rozsądny (Gość)22.01.2010 08:33

"zet" napisał(a):
I czy jest w tym wszystkim chociaż z pół kilo zdrowego rozsądku ?


Odśnieżanie miasta to rzecz oczywista, nic w tym nie ma wyjątkowego. Po to mamy powołane konkretne instytucje, zawarte kontrakty, czy jak tam zaplanowano. A jeśli to NIE DZIAŁA - to znaczy że zaplanowano źle, albo ktoś tych zaplanowanych (i pewnie opłaconych) zadań nie wykonał.
I rozsądnie jest go upomnieć, ukarać, nie zapłacić, wylać z roboty, lub zastosować inny środek przywołania do porządku.
Czy tak trudno to zrozumieć???
Ustrój, w którym nic nie dało się zrobić jak należy z powodu wiecznych "czynników obiektywnych" skończył się w Polsce 20 lat temu. Czy w Piotrkowie przetrwał????
Po raz kolejny stwierdzam: To nie ustrój, to charakter!

00


czesław pisze ~czesław pisze (Gość)21.01.2010 19:44

Dyrektor zarządu jest bardzo oddany swojej pracy i dba o drogi jak tylko może. Nie rzucajmy mu kłód pod nogi. To prawdziwy fachowiec. Gdyby nie on nasze miasto utonęłoby w śniegu. A przy tym jest skromny i uczciwy. Oby więcej takich ludzi.

00


zet ~zet (Gość)21.01.2010 14:40

"czeslaw-pisze" napisał(a):
Czy media powinny nagłaśniać takie inicjatywy ?

tak powinny. zeby leniwy urzedas z mzdik nie myslał sobie ze nikt nie widzi tego ze nikt sie nie kwapi do działania w ramach akcji zima a kase bierze odpowiednia.

00


xyz ~xyz (Gość)21.01.2010 14:27

Cytuję:
Wystąpię o odwołanie pana prezydenta, Żaka, pana Majsaka oraz pana Marusińskiego.


Byłem na tej komisji, i znam treść pisma które ten mieszkaniec złożył do prezydenta miasta i komisji rewizyjnej.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat