Piotrków: Niebawem koniec remontu Farnej

Strefa FM Poniedziałek, 30 lipca 20120 1425
Wkrótce zostanie ukończona przebudowa ulicy Farnej w Piotrkowie Trybunalskim. Nowym i zapewne ciekawym elementem nawierzchni drogowej są mosiężne tablice z wizerunkami herbów cechów rzemieślniczych. Jest ich 12 i każdy symbolizuje coś innego.

A co o tablicach myślą piotrkowianie? - Nie rozszyfrowuję, który znak jest do jakiego cechu rzemieslniczego – mówi mężczyzna. Inni mieszkańcy uwazają, że jest to piękna ozdoba historycznego miasta, jakim jest Piotrków.

Na Farnej można odnaleźć herby m.in. kupców, czapników, szewców, krawców, kowali, ślusarzy oraz sukienników.  Remont ulicy wykonywany jest w ramach Traktu Wielu Kultur II.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat