Piotrków: Laserowy pogromca kierowców

Strefa FM Piątek, 31 grudnia 201025 7203
Laserowy radar, którego można używać przy każdej pogodzie, w deszczu i we mgle, nawet przez szybę radiowozu, a w dodatku odporny na upadek - to nowoczesny sprzęt do walki z drogowymi piratami.

Takie urządzenia trafiło w ostatnim czasie do piotrkowskiej drogówki. Laserowy radar pozwala na pomiar nawet z odległości 1 kilometra, gdy pojazdy poruszają się jeden za drugim, co do tej pory tradycyjną “suszarką” nie było możliwe. Piotrkowska jednostka jest jedną z nielicznych w województwie łódzkim wyposażoną w takie “cacko”.

 

To niezwykle doskonały i bardzo dokładny sprzęt – zachwalają mundurowi. Jak działa takie urządzenie? Pomiar prędkości dokonywany jest laserowo. Policjant celuje w auto i “strzela” do jadącego wozu. Celownik zbliża obraz widzianego auta. Laserowa wiązka błyskawicznie dociera do jadącego auta i przekazuje jego prędkość. Ta wyświetlana jest na cyfrowym ekranie. Laserowe urządzenia będą stopniowo zastępowały stare radary popularnie nazywane "suszarkami”.

 

Jak mówią specjaliści, ten sprzęt ma same zalety. Ma bardzo krótki czas wykonanego pomiaru – 0,3 sekundy, a co za tym idzie wszystkie antyradary stają się bezużyteczne. Nowoczesny radar działa na baterie lub akumulatorki, można się nim posługiwać, będąc daleko od radiowozu, a nie - tak jak do tej pory - jedynie na “odległość kabla”. Laserowy miernik prędkości może pracować w trudnych warunkach atmosferycznych, waży niewiele ponad 1,5 kg, mierzy prędkość samochodów jadących nawet do 320 km/h, z dokładnością do 2 km. Może pracować w temperaturze od -30 ºC do +60ºC.

 

Na takim sprzęcie pracują funkcjonariusze z 70 krajów, w tym na terenie całej Unii Europejskiej.

 

Jarosław Krak
Radio Strefa FM


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiesiek Lambada ~Wiesiek Lambada (Gość)03.01.2011 19:58

Pozdrawiam noworocznie!

00


Piotr Włostowic ~Piotr Włostowic (Gość)03.01.2011 01:17

"GRZECHU" napisał(a):
PROSZĘ "PIOTRA WŁOSTOWICA" O KOMENTARZ W SPRAWIE.
PRZEKONANY JESTEM ŻE BĘDZIE NIEKONWENCJONALNY.
I O TO CHODZI.


Mówisz i masz.
Sierżant sztabowy Maczeta to widoczny na zdjęciu gostek.
Sierżant Maczeta, to zdradzony agent szukający zemsty, który mimo niebywałych wyczynów różnego rodzaju bronią - w tym tytułową maczetą - ma się dobrze.
Jako młody chłopak Maczeta wiódł ciężkie życie na nędznych ulicach Piotrkowa Trybunalskiego. Trafił jednak do wyższej szkoły policyjnej, w której uchodził za prawdziwego asa. Do perfekcji opanował posługiwanie się bronią sieczną i w swojej szytej na zamówienie skórzanej kamizelce nosi 44 noże po byku. No, a teraz jeszcze ten laserowy fotoradar!
Wnerwia Maczetę do białej gorączki drobny fakt, że sprzęt ten mierzy tylko prędkość pojazdów jadących te głupie 320 kilometrów na godzinę. A co z takim, który rżnie 330 km/h?!
http://img404.imageshack.us/img404/5327/machete1h.jpg
Obecnie Maczeta jest agentem specjalnym, który nie ma nic do stracenia.
Nasz bohater Maczeta to wściekły mściciel z powiatu piotrkowskiego, który wyrzyna zastępy nieprzyjaciół z pobliskiego Piotrkowa Trybunalskiego, psim swędem kiedyś stolicy województwa, było, że stolicy guberni, a jeszcze dawniej - drugiej, nieoficjalnej stolicy Polski. Dzisiaj - miasta znanego z posiadania świątyni handlu i rozpusty pod wezwaniem Fokus Mol.
Maczeta ukrywa się w powiecie piotrkowskim i jeździ na blachach EPI, bo ma bardzo wielu wrogów.
Jednym z nich jest felczer Bolesław Strup, skorumpowany radny rady miasta Piotrkowa Trybunalskiego, który wykorzystał go do własnych celów, czym bardzo rozjuszył oszukanego Maczetę.
Radny (nie widzieć czemu, ciągle pocą mu się wewnętrzne strony dłoni) przeciwnik imigrantów z powiatu piotrkowskiego, zawarł przymierze z brutalnym przedsiębiorcą odwalającym fuszerki Olgierdem Kwasem, urządzającym makabryczne polowania wzdłuż granicy miasta Piotrkowa z ościennymi gminami powiatu piotrkowskiego ziemskiego i który nie ma w zwyczaju brać jeńców. (Kwasowi nieładnie pachnie z ust: problemy gastryczne albo niewyleczone zęby.)
Innym przeciwnikiem Maczety jest były alfons Gwidon Paprykarz, szef kartelu agencji towarzyskich, nieformalnie piastujący stanowisko sutenera miejskiego. (Paprykarz mówi, że nie powinien, a jednak ma problemy z prostatą.)
Maczetę tropi także Zuzanna Modliszka, agentka urzędu skarbowego, przed licencjatem wyginająca się przy rurze. (Jej narzeczony wyzionął ducha w niewyjaśnionych okolicznościach, śledztwo umorzono.)
Kiedy Modliszka dowiaduje się więcej o legendzie Maczety, zdaje sobie sprawę, że niesie on z sobą coś więcej niż tylko chaos i szlak usłany martwymi ciałami.
Sierżant Maczeta może liczyć na pomoc swojego brata, księdza wikarego Leona Kiełbasy, który ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko rozgrzeszenie. Ksiądz Kiełbasa w tej misji niechętnie mu towarzyszy, albowiem ślubował, że nigdy nie będzie stosował przemocy. (Proboszcz wikaremu zakazał głoszenia kazań, bo zamiast dziesięciu minut, trwają one całe pół godziny, tak się jąka.)
Odwet killera Maczety z różową kataną w dłoniach będzie bardzo krwawy i brutalny. Wkracza na całego. Musi przecież udowodnić, że nie na próżno nosi groźnie brzmiący przydomek. A także pochwalić się wewnętrzną stroną swojego płaszcza: czterdziestoma czterema nożami i jednym laserowym pogromcą kierowców z blachami EP.
http://img98.imageshack.us/img98/4246/machete2.jpg
Ta suszara w rękach sierżanta Maczety zrobi porządek w tym mieście, coraz bardziej przypominającym zapadłą dziurę z epoki Dzikiego Zachodu.
Teraz Maczeta z wami zatańczy!

Komentarz był edytowany przez autora: 03.01.2011 01:21

00


swan ~swan (Gość)02.01.2011 21:41

Proponuję zamiast przebudowy duktu Piotrków Sulejów używać tego aparatu.Gratuluję dobrego samopoczucia policji i włodarzom.Tak trzymać.

00


pankracy ~pankracy (Gość)01.01.2011 23:37

"Aman" napisał(a):
Ostatnio babka (EPI) na Słowaka dała kierunek, że skręca koło poczty w lewo do Sezamu. Zacząłem ją więc omijać z prawej. Kiedy koło niej przejeżdżałem ta zmieniła zamiar i dalej do przodu nie patrząc, że jestem z boku. To jest to właśnie przepuszczenia. Dobrze, że zahamowałem bo przejechała by mi po boku.


miałem podobnie dwa lata temu na skrzyżowaniu kostromskiej z bodajże emilii plater, pani wrzuca kierunek w lewo, zjeżdża do środka jezdni, wyprzedzam ją z prawej i nagle zmiana planów, kierunek w prawo i uderzyła mi w tylne koło pod pretekstem zaparkowania na parkingu obok bloku, z tego co ja się orientuje to na kursach uczą parkować przy krawędzi parkingu a nie robiąc zakola jakby jechała tirem z naczepą.....

00


Aman Amanranga01.01.2011 21:07

"" napisał(a):
prędzej Cię gość na epi przepuści niż na ep.

Ostatnio babka (EPI) na Słowaka dała kierunek, że skręca koło poczty w lewo do Sezamu. Zacząłem ją więc omijać z prawej. Kiedy koło niej przejeżdżałem ta zmieniła zamiar i dalej do przodu nie patrząc, że jestem z boku. To jest to właśnie przepuszczenia. Dobrze, że zahamowałem bo przejechała by mi po boku.

00


zła EP ~zła EP (Gość)01.01.2011 16:44

Ludzie!co Wy piszecie!
Sami pseudointeligenci z "miasta"po prostu!
Zważcie na to,że wielu szuka spokoju i działeczek budowlanych na wsi!Czy Oni gorsi?!

00


EPI ~EPI (Gość)01.01.2011 16:31

Jestem ze wsi/rejestracja /EPI/,czasami jadę do miasta do marketów,u nas ze względu na ekologię nie daliśmy otworzyć ,lepiej dojechać,chociaż straszny smród w terenie zabudowanym,całe masy ludzi łaża piechotą;jakby nie było aut.

00


Visioner ~Visioner (Gość)01.01.2011 16:09

"@-w-czerwonym" napisał(a):
~@ w czerwonym (Gość)
I bardzo dobrze,przyda się na tych ćwoków z powiatu przyjeżdzających zaszpanować swoimi zdezelowanymi golfami,calibrami i bmw-aikami,wytępić to wsioctwo z miasta.

Rozumiem, że jesteś piotrkowianinem z krwi i kości, samochód dostałeś od rodziców z rejestracją EP, ale nie zdarza Ci się przepuścić na przejściu dla pieszych, ani samochodów chcących wjechać na główną drogę, którą śmigasz

00


sklave ~sklave (Gość)01.01.2011 15:36

"@-w-czerwonym" napisał(a):
zapewne jakimś stuningowanym golfem popisywać się na Słowaka


Ty na pewno na przejażdżkę się nie załapiesz za wysokie progi dla Ciebie co najwyżej możesz szyby wymyć lub na parkingu odśnieżyć. Wiesz grosz do grosza i za parę lat może na jakieś auto będzie cię stać, jak psycholog dopuści do egzaminu

00


GRZECHU ~GRZECHU (Gość)01.01.2011 14:51

PROSZĘ "PIOTRA WŁOSTOWICA" O KOMENTARZ W SPRAWIE.PRZEKONANY JESTEM ŻE BĘDZIE NIEKONWENCJONALNY. I O TO CHODZI.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat