Piotrków: Jak zniszczyć boisko

Tydzień Trybunalski Czwartek, 21 kwietnia 201168 11126
To, co dyrektor piotrkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zobaczył na piotrkowskich Wierzejach, przysparza o ból głowy. Doszczętnie zdewastowane szatnie, powyrywane deski klozetowe i zniszczone bramki – to aktualny stan boiska wielofunkcyjnego przy ul. Zawiłej.
Na boisku już rozpoczęły się prace modernizacyjne. Na pierwszy ogień poszły bramki. Za chwilę pojawią się nowe siatki.

- Byliśmy na tym boisku. To, co tam zastaliśmy, to straszne – obraz nędzy i rozpaczy. Czy młodzi ludzie naprawdę nie chcą mieć ładnego, przyjaznego obiektu sportowego? Urwana deska klozetowa w toi toiach, powypalane dziury w plastikowych elementach ubikacji. Szatnie totalnie zdewastowane – nie ma drzwi, nie ma ścian i okien. Szkody zgłosiliśmy już na policję – mówi Leszek Heinzel, dyrektor OSiR-u. Do tego siatki na bramkach pourywane i podziurawione, słupki i poprzeczki obdarte z farby. - Tak naprawdę wszędzie przydałby się monitoring i ochrona – co powtarzałem już przy okazji zdewastowanej ścieżki biegowej w tym rejonie miasta. Ale na to nie ma realnych szans. Powinniśmy najpierw zmienić ludzką mentalność – dodaje dyrektor.

Obiekt ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Zawiłej został zdemolowany już nie po raz pierwszy, dlatego w poniedziałek odbyło się w tej sprawie zebranie rady osiedlowej z przedstawicielami OSiR-u. Ustalono, że najlepszym w tej chwili rozwiązaniem będzie zwiększenie w tym rejonie liczby patroli Straży Miejskiej oraz policji.

- Najlepszym rozwiązaniem byłby monitoring. Dobrym – stróż. Ale to są duże koszty. Będziemy starać się o oświetlenie obiektu – co bardzo poprawiłoby sytuację. Teraz będziemy jednak uczulać mieszkańców, żeby zwracali uwagę na to, co się na tym boisku dzieje, żebyśmy wspólnie zadbali tam o porządek. Na spotkaniu ze swojej strony zaoferowaliśmy również pomoc w remoncie obiektu - mówi Bogdan Gątkowski, przewodniczący Rady Osiedla “Wierzeje”.

JK


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gonzo ~Gonzo (Gość)27.04.2011 18:46

"Domina" napisał(a):
Panie Pawle, jeśli zagląda Pan na forum,
proszę przyjąć pozdrowienia i wyrazy sympatii.


Myślę (jak go znam), że jest ponad to, co tu powypisywał ten Misiu. Nie ta kategoria, nie ten tonaż. Pozdrówka

00


Mirs ~Mirs (Gość)25.04.2011 17:30

"Domina" napisał(a):
Cenię Pana za inteligencję i szlachetne ludzkie odruchy. To jest najistotniejsze.


Cyt. „Paweł Larecki, dziennikarz oddziału „DŁ” w Piotrkowie, wydeptywał ścieżki po sklepach, żeby dały coś rodakom na początek. Pralka, lodówka, telewizor, szkło. Jego żona wzięła na siebie kredyt na segment, a Miskiewiczowie jej spłacali. Raisa do dziś jest najbardziej zadowolona z tego segmentu”.
(Dziennik Łódzki, 16-17maja 1998 r., str.18; Kraj)
http://img593.imageshack.us/img593/1998/dlpartone.jpg
http://img863.imageshack.us/img863/2106/dlparttwo.jpg

"Domina" napisał(a):
Proszę się nie przejmować tymi niegodziwymi komentarzami i dalej robić swoje - to co Pan uważa za słuszne.

"Domina" napisał(a):
Proszę przyjąć pozdrowienia i wyrazy sympatii.


Również ode mnie p. Pawle.
Mirs

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)25.04.2011 17:24

"BLEKI" napisał(a):
jak jesteście takie kozaki to zapiszcie się na zapasy


Żeby się zapisać to trzeba potrafić pisać i czytać. No i trochę inwencji.... też potrzeba. A młotowstwo..... co? Ano nic, dłubie w nosie , pije jabola i chce komuś dać w kinola.......
Bleki - przestań o tych zapasach!!!:)))))

00


Bleki Blekiranga25.04.2011 17:15

ja to myślę, że na Wierzejach to mieszka trochę wieśniaków - jak jesteście takie kozaki to zapiszcie się na zapasy

Komentarz był edytowany przez autora: 25.04.2011 17:16

00


Domina ~Domina (Gość)25.04.2011 13:27

Panie Pawle, jeśli zagląda Pan na forum,
proszę przyjąć pozdrowienia i wyrazy sympatii. Z pewnością wielu forowiczów podpisałoby się pod taką deklaracją. Cenię Pana za inteligencję i szlachetne ludzkie odruchy. To jest najistotniejsze. Proszę się nie przejmować tymi niegodziwymi komentarzami i dalej robić swoje - to co Pan uważa za słuszne.Lepszych dni!

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)25.04.2011 12:41

"orka" napisał(a):
rotnie! Włostowic wraz z grupką TOP-Komentatorów ciągną ten portal. "Porazka" to pana twierdzenie. Gdyby te ok. 10 nicków znikło to pies z kulawą nogą by tu nie zaglądał. Po to ludzie stadnie tutaj włażą żeby poczytać mądrości i wypociny tych forumowiczów i się czegoś dowiedzieć albo porechotać.


Taka prawda!!!
A obrażanie Włostowica w tak bezpardonowy sposób nie dość że jest po prostu niesmaczne , to i na dodatek zaczyna pachnieć "zgniłym powielkanocnym dzbukiem". Amen

00


Kalina Mastalerz ~Kalina Mastalerz (Gość)25.04.2011 10:52

Co tu się dziwić dewastacji boisk, gdzie nie ma stróża. Jak na osiedlach widać poniszczone ławeczki, zdewastowane place zabaw itp. Jaką mamy kulturę,takie mamy obejścia...

00


orka ~orka (Gość)24.04.2011 23:24

"Marcin-Majewski" napisał(a):
Może wtedy unaoczni się jak bardzo zmienne i koniunkturalne są obiektywne sądy Pana Lareckiego.
Wesołych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


O, jak nisko upadłeś człowiecze ale możesz się jeszcze podnieść.
Warunki: Spowiedź szczera, skrucha i żal za grzechy, dobra pokuta, mocne przyrzeczenie poprawy, naprawienie krzywd, włosiany wór pokutny na czerep, szufelka popiołu, przeterminowane suchary wojskowe, woda z zapomnianego hydrantu i na kolana! Odpust zupełny! Alleluja i do przodu!

00


orka ~orka (Gość)24.04.2011 23:16

"bbb" napisał(a):
W pełni popieram pana Majewskiego. Włostowic (prawdziwe nazwisko wiadomo jakie) to największa porazka tego portalu.


he, akurat jest dokładnie odwrotnie! Włostowic wraz z grupką TOP-Komentatorów ciągną ten portal. "Porazka" to pana twierdzenie. Gdyby te ok. 10 nicków znikło to pies z kulawą nogą by tu nie zaglądał. Po to ludzie stadnie tutaj włażą żeby poczytać mądrości i wypociny tych forumowiczów i się czegoś dowiedzieć albo porechotać. Ma pan w mieście jakieś rozrywki poza cyrkiem przy Rudowskiego 10?
Pan się zgadza z Majewskim, w porzo, ale Majeski się z panem w tej sprawie nie zgadza! Inaczej by sobie Majewski nie zadawał pracy, żeby po Włostowicu jeździć wte i wewte wytrwale od roku czasu. Zresztą nie wiem, skoro za każdy wpis z grotem z kurrarą we Włostiwca inkasuje 10 pln, to nie może odpuścić. Kesz is kesz. Coś źle kojarzyłam?

00


blackgreen ~blackgreen (Gość)24.04.2011 19:45

"Marcin-Majewski" napisał(a):
Jeżeli od początku dzieci nie są uczone szacunku do własności wspólnej trudno się dziwić, że za kilkanaście lat demolują boiska, przystanki, niszczą elewacje budynków etc.


Jeżeli od początku dzieci nie są uczone szacunku do bliźniego, a już szczególnie do osób starszych, do ludzi chorych, to trudno się dziwić, że za kilkanaście lat demolują forum internetowe, obrzucając bliźniego błotem etc.
Bezwstydnie umieszczając się przy tym po stronie katolicyzmu, nie bacząc w ogóle na pierwszy dzień Wielkiej Nocy - najważniejszego dla katolików święta w roku.
Polskie prawo wprawdzie dopuszcza stosowanie na forach internetowych wulgaryzmów (wyrok Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, sygn. akt I ACa 949/09), ale silnie przywiązani do tradycji słowa ojczystego i wartości kultury polskiej użytkownicy portalu epiotrkow.pl są ludźmi z zasadami i umieją powstrzymać się od nazwania "po imieniu" autora cytowanego zdania.
Marcin, pan W.K. martwi się, że tak dalece odszedłeś od źródła i na kogo wyjdziesz w dorosłym życiu...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat