Piotrków: Inauguracja Jaracza...tylko dla VIP-ów

Strefa FM Piątek, 31 października 20085 2235
Przedstawienie "Toksyny" Krzysztofa Bizio w reżyserii Wiesława Saniewskiego zainaugurowało w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie otwarcie zamiejscowej sceny Teatru im. Jaracza w Łodzi. Na tę chwilę czekało z pewnością wielu mieszkańców miasta. Szkoda tylko, że na wczorajszą premierę organizatorzy przewidzieli wstęp wyłącznie dla osób ze specjalnym zaproszeniem...

Ci którzy przyszli w nadziei, że obejrzą występ po zakupieniu biletów srodze się rozczarowali. Dyrektor MOK-u Jacek Sokalski ma nadzieję, że pierwszy spektakl dla szerokiej publiczności wystawiony zostanie jeszcze w tym roku.
Występ łódzkich aktorów w składzie: Bronisław Wrocławski i Sambor Czarnota wywołał wiele emocji, a spektakl "Toksyny" - choć trudny w odbiorze - przypadł do gustu piotrkowskiej publiczności, która na zakończenie podziękowała odtwórcom głównych ról owacją na stojąco.
Wyremontowana sala widowiskowa i nowa scena zrobiła wrażenie nie tylko na przybyłych gościach, ale także na znanym polskim aktorze Bronisławie Wrocławskim.


Ilość spektakli teatralnych w Piotrkowie wołała dotychczas o pomstę do nieba. Teraz - jak zapewnia dyrektor naczelny Teatru Jaracza w Łodzi Wojciech Nowicki - diametralnie się to zmieni.

Przypomnijmy, że Europejską Scenę Teatru im. Jaracza oprócz Piotrkowa utworzono także w Radomsku, Skierniewicach i Sieradzu.
   


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin ~Piotrkowianin (Gość)02.11.2008 19:22

Jak mówi stare przysłowie pszczół: "Jaki hrabia, taki frak".
W tłumaczeniu z polskiego na nasze: Jaki prezydent, takie VIP-y. :DDD

00


k-o ~k-o (Gość)02.11.2008 15:29

Jak się po czasie okazało, inauguracyjne przedstawienie Teatru Jaracza w odnowionym MOK-u było adresowane do lokalnych VIP-ów (czytaj: bonzów). Tym samym, wielce zdziwiony, dowiedziałem się, że w naszym miasteczku mamy tych VIP-ów aż 300! Przysiągłbym ,że VIP-ów Piotrków może mieć góra 30, ale dopiero teraz okazuje się, że aż 300!
Przy okazji wyszło też szydło z worka, jakiż to poziom intelektualny prezentują te VIP-y. Sam na tym spektaklu nie byłem, ale przez dwoma laty oglądałem go na miejscu, w Łodzi. Sztuka "Toksyny" jest wyjątkowo ciężka psychologicznie i średnio wrażliwego człowieka po prostu rozwala psychicznie. Ze spektaklu widz wychodzi w takim stanie, jakby dostał obuchem w głowę. Przynajmniej przez parę godzin jest o czym myśleć i z całą pewnością potrzeba czasu, aby powrócić do względnej równowagi. Tymczasem... Tymczasem VIP-owska publiczność Piotrkowa w lwiej części - jak mi relacjonowali znajomi - wychodziła ze spektaklu w szampańskich nastrojach, rozbawiona i beztroska! Rozgadana, rozgdakana, rozćwierkana. Zupełnie, jakby sobie obejrzeli "Wesołą wdówkę" albo inną operetkę. To dopiero mamy VIP-ów!!!

00


Piotr Piotrranga01.11.2008 09:37

Zamknięte dla gawiedzi inauguracje to sprawdzona i skuteczna metoda wytłumaczenia dla kogo ten obiekt powstał i komu ma służyć. Tylko pytanie, czy po takiej promocji uda się zapełnić salę na następnych przedstawieniach?

00


rysiek ~rysiek (Gość)01.11.2008 09:30

Prezio Chojniak i ten świeży mgr Stasiak z Rady Miejskiej to podobno pierwszy raz w Teatrze byli :) ... i chyba ostatni, podobno sztuka za trudna była i nie zrozumieli, hehe.

00


bywalec ~bywalec (Gość)31.10.2008 19:51

jak odbierał PIOTRA to wpuścił tyle ludzi że połowa musiała wyjść. Teraz tylko wybrańcy. Mam go dość, i tego jego teatru.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat