Piotrków: Do szkół pójdzie mniej uczniów

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 31 sierpnia 20091 1574
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostał zaledwie jeden dzień. Dzieci i młodzież będą musiały pozostawić wakacyjne rozrywki i zasiąść do książek. W porównaniu do ubiegłego roku będzie ich w Piotrkowie nieco mniej. 1 września do szkół wybierają się również sześciolatki.

- W roku szkolnym 2008/2009 liczba uczniów uczących się w piotrkowskich liceach ogólnokształcących wynosiła 2849. Obecnie naukę w piotrkowskich liceach rozpocznie 2794 uczniów, czyli o 55 uczniów mniej - informują Bogumiła Szmid i Renata Ostrowska z Referatu Edukacji Urzędu Miasta Piotrkowa.

Podobnie będzie w gimnazjach, gdzie liczba uczniów zmniejszy się o 3% w porównaniu do ubiegłego roku. - W roku 2008/2009 liczba uczniów wynosiła 2540, a w obecnym naukę rozpocznie 2470 gimnazjalistów. Nie inaczej sytuacja zapowiada się w piotrkowskich szkołach podstawowych. W ubiegłym roku szkolnym liczba uczniów wynosiła 4140. W obecnym naukę na pierwszym szczeblu edukacji rozpocznie 4060 uczniów, czyli o 2% mniej.

Nie będzie klasy sześciolatków

Miało być wielu chętnych, ale piotrkowscy rodzice mimo wszystko pozostają wierni staremu systemowi szkolnictwa i posyłaniu dzieci do pierwszych klas od siódmego roku życia. W zbliżającym się roku szkolnym nie powstaną klasy pierwsze dla dzieci sześcioletnich. Obecnie na terenie Piotrkowa do szkoły wybiera się 19 sześciolatków, a edukację rozpoczną razem z dziećmi siedmioletnimi.

Nowe dzienniki

Przypomnijmy, że od tego roku szkoły będą mogły porzucić tradycyjne dzienniki i prowadzić je wyłącznie w formie elektronicznej. System pozwoli rodzicom na dokładniejszą kontrolę ocen i obecności swoich pociech w szkołach. Lepszy będzie również kontakt z nauczycielem, z którym będzie można wymieniać korespondencję elektroniczną.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

broda ~broda (Gość)31.08.2009 14:43

"Przypomnijmy, że od tego roku szkoły będą mogły porzucić tradycyjne dzienniki i prowadzić je wyłącznie w formie elektronicznej. System pozwoli rodzicom na dokładniejszą kontrolę ocen i obecności swoich pociech w szkołach. Lepszy będzie również kontakt z nauczycielem, z którym będzie można wymieniać korespondencję elektroniczną" - żeby prądu często nie wyłączali bo znowu będzie klapa - nie pierwsza w szkolnictwie zresztą.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat