Piotrków: Dąbrowskiego będzie jak nowa

Tydzień Trybunalski Piątek, 28 sierpnia 200921 4349
Rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Remont potrwa do 30 listopada, a miasto zapłaci za niego prawie 3,4 mln.

Prace będą prowadzone na odcinku ok. 335 metrów - od ulicy Słowackiego do Wojska Polskiego - i obejmą wymianę konstrukcji i nawierzchni jezdni, wymianę krawężników betonowych na granitowe, przebudowę nawierzchni chodników (położona zostanie kostka brukowa), przebudowę zjazdów do posesji, wymianę przyłączy wodociągowych, wykonanie nowych kanałów: sanitarnego i deszczowego.
Wybudowane zostaną też 52 miejsca parkingowe, w tym 8 dla niepełnosprawnych. Dąbrowskiego pozostanie ulicą jednokierunkową.


Blisko 75 proc. kosztów budowy pokryją fundusze pozyskane przez Urząd Miasta ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Trakt Wielu Kultur.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

motyl ~motyl (Gość)28.08.2009 13:26

Nieźle, prawie 10.000 zł będzie kosztował metr tej inwestycji.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat