Piotrków: Dąbrowskiego będzie jak nowa

Tydzień Trybunalski Piątek, 28 sierpnia 200921 4336
Rozpoczęły się prace nad przebudową ul. Dąbrowskiego w Piotrkowie. Remont potrwa do 30 listopada, a miasto zapłaci za niego prawie 3,4 mln.

Prace będą prowadzone na odcinku ok. 335 metrów - od ulicy Słowackiego do Wojska Polskiego - i obejmą wymianę konstrukcji i nawierzchni jezdni, wymianę krawężników betonowych na granitowe, przebudowę nawierzchni chodników (położona zostanie kostka brukowa), przebudowę zjazdów do posesji, wymianę przyłączy wodociągowych, wykonanie nowych kanałów: sanitarnego i deszczowego.
Wybudowane zostaną też 52 miejsca parkingowe, w tym 8 dla niepełnosprawnych. Dąbrowskiego pozostanie ulicą jednokierunkową.


Blisko 75 proc. kosztów budowy pokryją fundusze pozyskane przez Urząd Miasta ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu Trakt Wielu Kultur.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lokator ~lokator (Gość)07.10.2009 01:02

Cegły były w świetnym stanie! Jak przechodzilem to je zrywali właśnie koprką. Sąto zabytkowe cegły o bardzo dużej wytrzymałości! Bardzo wartościowe.

00


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)19.09.2009 16:47

"Bartosiak" napisał(a):
Jedziemy obok wytwórni elementów betonowych, ulica się praktycznie kończy. Po PRAWEJ - przed torami jest plac, na którym widać palety z cegłami


Dziękuję za odpowiedź. To ciekawe. Znaleźli kupca zapewne na "gruz".

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)19.09.2009 15:50

"mieszkaniec" napisał(a):
Gdzie jest ul. Wolska?


Trafiłem tam tak:
jadąc ul Roosevelta od Glinianej PRZED przejazdem w lewo.
Jedziemy obok wytwórni elementów betonowych, ulica się praktycznie kończy. Po PRAWEJ - przed torami jest plac, na którym widać palety z cegłami

00


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)19.09.2009 09:22

"Bartosiak" napisał(a):
CZY TO TEN KLINKIER LEŻY NA PLACU w okolicy ul. Wolskiej????.


Gdzie jest ul. Wolska?

00


maddox ~maddox (Gość)19.09.2009 01:00

Jak to na co? Pewnie ktoś je kupił do miasta za bezcen i teraz sprzeda z zyskiem jako zabytkowe cegły "nówki fifki nie śmigane"..

00


Bartosiak ~Bartosiak (Gość)18.09.2009 23:28

Co będzie z klinkierem z Ul. Dąbrowskiego???
Nawierzchnia została zerwana, a cegły znikły.
Czy mają być po wyczyszczeniu położone na nowo???
CZY TO TEN KLINKIER LEŻY NA PLACU w okolicy ul. Wolskiej????.
Wysypane tam cegły są w doskonałym stanie, trudno wręcz znaleźć pęknięte!. Jak widać są sukcesywnie czyszczone, układane na paletach i pakowane w folię. Na co tam czekają???

00


lukch ~lukch (Gość)01.09.2009 23:52

Mogliby takie płyty zrobić jak na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Link: http://bi.gazeta.pl/im/3/4630/z4630393X.jpg

00


marek oczywiście ~marek oczywiście (Gość)01.09.2009 23:17

Piotrków odkąd przestał być miastem wojewódzkim usilnie dąży do małomiasteczkowości. chcąc nie chcąc, z takim dowództwem na pokładzie ten statek daleko nie dopłynie. jak na razie siadł gdzieś na mieliźnie i pomału obrasta niemiłymi glonami. dowodzenie tym miastem można porównać do kierowania własnym życiem przez jakiegoś pijaka, który korzysta tylko z najtańszych trunków.

00


bardziej zdziwiony ~bardziej zdziwiony (Gość)31.08.2009 07:40

Układanie kostki jako chodnika jest szczytem bezmyślności. Kostka jest śliska, nierówna i panie w szpilkach łamią na razie szpilki, ułożenie kostki nawierzchni takiej jak była na ul.Dąbrowskiego wymaga fachowców - brukarzy i kamieniarzy, a takich w obecnych czasach brak, więc najłatwiej wylać śmierdzący i rakotwórczy asfalt. A tak w ogóle to wytwórnie kostek brukowych też muszą zarobić i z czegoś żyć, a widocznie taka brukowa kostka betonowa czy granitowa jest na chodnik droższa niż płyty chodnikowe. Interes sie krenci i wyżej tyłeczka nie podskoczymy, tyle co żółć wylejemy we wpisach na stroniczkach. I ole, tyle!

00


zdziwiony ~zdziwiony (Gość)30.08.2009 21:00

Urok ul. Dąbrowskiego to jej nietuzinkowa nawierzchnia. Polanie jej asfaltem zniszczy to wrażenie jakie robi dziś. Złośliwcy powiedzą że tam są dziury itd, itp. Mają rację. Czy tylko nie można było odtworzyć istniejacej nawierzchni? Czy solidny remont z zachowaniem dziedzictwa materialnego jakim jest ta niepowtarzalna nawierzchnia nie mógł być wykonany? Stawiamy murki za miliony, układamy zamiast asfaltu granitową kostkę na starówce, a tu jakby na odwrót: niszczymy to co stare i mające znamiona zabytku, a lejemy asfalt. Taką głupotę ciężko znaleźć gdzie indziej.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat