Piotrków: Część chodnika ze starych płyt

ePiotrkow Piątek, 20 maja 20118 4596
Trwają prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wyzwolenia, Rzemieślnicza, Wierzejska i Wolborska. Niektórzy mieszkańcy mają wątpliwości czy chodnik wzdłuż ul. Wyzwolenia (przy Wierzejskiej) budowany ze starych płyt będzie odpowiedniej jakości?
Studzienki kanalizacyjne nie są odpowiednio zabezpieczone – zwracają uwagę przechodnie

- Część chodnika została wykonana ze starych zwietrzałych płyt chodnikowych, które w czasie chodzenia klawiszują – twierdzą mieszkańcy. - Czy tak powinno być? – pytają. - Nie było tam realizowane zadanie pod nazwą: „przebudowa chodnika”, ani „budowa nowego chodnika”. Po pracach związanych z układaniem kanalizacji chodnik miał zostać odtworzony, tak też się stało. Stary chodnik był w bardzo złym stanie. W odtworzonym - stare i popękane płyty zostały wymienione. Ponadto krawężniki częściowo wymienione zostały na nowe – informuje Elżbieta Jarszak - koordynator Zespołu Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta.


- Wymiany płyt chodnikowych na kostkę nie będzie. Pani, która sugerowała, aby przed jej domem dokonać takiej wymiany (bo płyty chodnikowe nie będę konweniowały z kostka na jej podwórku) miała zaproponowane przez MZDiK ułożenie takiej kostki, pod warunkiem dopłaty. Nie skorzystała z propozycji. Pozostali mieszkańcy ulicy są zadowoleni, że po latach doczekali się w końcu poprawy chodnika – dodaje koordynator.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gosc ~gosc (Gość)27.05.2011 12:43

Na stronie UM info o położeniu nowego dywanika na ul. Wierzejskiej. Ile metrów - kto wie? a może do KOŁa?????

00


lolo ~lolo (Gość)24.05.2011 21:45

Teraz zobaczycie ile miasto kosztowała kampania pobożnego.Teraz większość ulic i chodników będzie ze starych płyt

00


MAZI ~MAZI (Gość)21.05.2011 06:41

Niech mi ktos napisze ile buduja juz to rondo?Ile pieniedzy pochłoneło? Mogli by juz polozyc ta kostke a nie robia prowizorke ktora po najblizszej zimie wyjdzie!

00


guzgu ~guzgu (Gość)20.05.2011 22:38

[cytat="happysad"]Pani koordynator chyba nie rozmawiała z mieszkańcami ulicy skoro twierdzi, że są zadowoleni!![/cytat
ostatecznie ludzie akceptują lepsze zło

00


kolo ~kolo (Gość)20.05.2011 21:13

"epiotrkow.pl" napisał(a):
Część chodnika ze starych płyt


GRAMOFONOWYCH ?

00


happysad ~happysad (Gość)20.05.2011 20:08

Pani koordynator chyba nie rozmawiała z mieszkańcami ulicy skoro twierdzi, że są zadowoleni!!!

00


happysad ~happysad (Gość)20.05.2011 20:04

Niestety cały chodnik wzdłuż Wierzejskiej wykonany jest ze starych płyt (jedynie może 5 m -przy samym rondzie jest z kostki), ponadto szerokośc chodnika ze starych płyt jest mniejsza niż część ułożona z kostki -wstyd.Przy takiej inwestycji można byłoby położyć chociaż nowe płyty chodnikowe.

00


władel ~władel (Gość)20.05.2011 17:25

Te co mieszkają w rejonie ronda u zbiegu ulic Wyzwolenia, Rzemieślnicza, Wierzejska i Wolborska nie głosowały 21 list. 2010 jak powinny to teraz po starym chodniku położonym do góry nogami niech łażą. (A po piachu powinny)

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat