Piotrków: Będzie debata o piotrkowskim sporcie

Strefa FM Czwartek, 24 marca 20115 1524
Będzie debata na temat piotrkowskiego sportu. Na wniosek radnego Bronisława Brylskiego stosowny zapis znalazł się w planie pracy Komisji Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta.

- Nie muszę chyba nikogo przekonywać, jak ważny w naszej ocenie jest temat sportu szeroko rozumianego. Jestem przekonany, że pan przewodniczący Błaszczyński zechce się pochylić nad inicjatywą stworzenia tej debaty. Stawiam wniosek planu pracy, abyśmy w maju wprowadzili go do porządku - mówił Bronisław Brylski.

Do wniosku radnego przychylił się przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński: - Ponieważ bardzo głęboko i pilnie wsłuchujemy się w inicjatywę radnych, dlatego powstała ta komisja. Po drugie, zgadzam się z panem radnym, że będzie to szeroka debata w ramach komisji.

Zdaniem Dariusza Dzwonnika, prezesa Concordii, taka debata nie ma już sensu. - Spotkanie skończy się wielką awanturą i nic poza tym. Każdy, kto przyjdzie, będzie miał jakieś swoje zastrzeżenia. A tak naprawdę nikt nigdy w mieście nie słuchał działaczy sportowych. Sportem zajmują się urzędnicy, którzy o sporcie nie mają tak naprawdę zielonego pojęcia - mówi Dzwonnik.  


Przypomnijmy, że  to nie pierwszy wniosek Brylskiego. Radny SLD o taką debatę postulował  już  dwa miesiące temu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jaki ~jaki (Gość)25.03.2011 21:43

tak naprawdę w tzw. piotrkowskim sporcie wcale nie chodzi o pieniadze , tylko o pomysł na zorganozowanie szkolenia dzieci i młodziezy , oddzielenie sportu seniorskiego od młodziezowego , wyznaczenia ciała bądź osoby odpowiedzialnej w magistracie za system weryfikacji szkolenia , zabezpieczenie finansowania , wyznaczenia celów i kierunków .
od czasów kier. darula w ref. edukacji nikt sie nie zajmuje sportem dzieci i młodziezy a priorytetem władz miasta sa kluby które juz dawno powinny być sportowymi spółkami akcyjnymi i szukać pieniędzy gdzie indziej. z zestawienia dotacji , stypendiów , kasy z promocji , kasy z alkoholowego ,etatów miejskich , aportu osiru itd... wynika że miasto piotrków łoży 50-70% budżetu danego klubu więc globalnie forsy nie brakuje , brakuje niestety pomysłu.

00


Krzysiek Plackowski Krzysiek Plackowskiranga24.03.2011 21:06

"Aman" napisał(a):
Najlepiej na żywo. Wtedy zobaczymy jak nasze elity sportowe czy polityczne zachowują się na żywo.


Nie sądzę, aby nasza piotrkowska "telewizja" posiadała taki sprzęt emisyjny aby nadawać coś na żywo. No chyba, że ich odtwarzacz DVD posiada taką opcję.

00


Aman Amanranga24.03.2011 14:36

A kiedy ta debata i w którym programie TV? Może w piotrkowskiej stacji telewizyjnej. Najlepiej na żywo. Wtedy zobaczymy jak nasze elity sportowe czy polityczne zachowują się na żywo.

00


piotrkowianin ~piotrkowianin (Gość)24.03.2011 13:12

Darek ma rację pobożny powie że nie ma kasy,tylko nie ujawni ile musi wydać za wybory dla ukochanych księżulków.

00


piotr ~piotr (Gość)24.03.2011 13:04

Dobrze że Bronek się obudził, ale szkoda że nie może się porządnie określić po której stronie naprawdę jest.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat