Piotrków: 22. kwesta na rzecz zabytkowych nagrobków

Strefa FM Piątek, 30 października 20091 1404
Po raz dwudziesty drugi członkowie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Piotrkowa kwestować będą przed bramami piotrkowskich nekropolii.

Dzięki akcji będzie można odnowić kolejne zabytkowe nagrobki. Efekty wieloletnich prac są widoczne gołym okiem. - Do tej pory odnowiono ponad 100 nagrobków na starym cmentarzu - podkreśla Henryk Komar, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Piotrkowa.

 

W tym roku specjalne puszki ustawione będą przed sześcioma bramami cmentarnymi. Jednym z kwestujących będzie Michał Bąkiewicz, który będzie zbierał pieniądze w sobotę między 13:00 a 14:00 przy starym cmentarzu - informuje prezes Waldemar Domarańczyk.

 

W zeszłym roku podczas kwesty zebrano ponad 13 tysięcy złotych. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku kwota będzie wyższa.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.10.2009 13:24

Jeżeli w 2008 roku przy obu cmentarzach zebrano zaledwie 13 tys. zł to po ile dawali politycy i lokalni biznesmeni. Liczba samych miejscowych odwiedzających groby nie licząc gości wynosi 80 tys. Jeżeli przyszła tylko 1/4 to powinno być 20 tys. przyjmując że każdy dał przynajmniej 1 zł. do puszki.
Niech no prezio i jego zastępcy, sekretarz i skarbniczka oraz rajcy miejscy i powiatowi zrobią raz porządną zrzutkę a nie staną z puszkami pod cmentarzami żeby pokazać jacy to oni są troskliwi.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat