Piotrków: Kradły po "promocyjnej cenie"

Strefa FM Środa, 11 lutego 20091 1637
Policjanci zatrzymali klientkę i kasjerkę sklepu, które wspólnie kradły towar. Policję zaalarmowała ochrona sklepu. W samochodzie jednej z nich znaleziono dowody "promocji". Za kradzież mieszkankom Piotrkowa Trybunalskiego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Schemat działania był prosty. 48-letnia kobieta robiąc zakupy zawsze podchodziła do tej samej kasy obsługiwanej przez jej znajomą. Kasjerka nabijała  na paragon zaniżone ceny produktów i w ten sposób 48-latka wynosiła droższy towar ze sklepu płacąc znacznie mniejsze kwoty.

 

- Wczoraj o godzinie 20.30 pracownik ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Belzackiej zawiadomił dyżurnego komendy o kradzieży. Policjanci z ogniwa patrolowo- interwencyjnego niezwłocznie udali się pod wskazany adres, gdzie zatrzymali dwie kobiety, które działając wspólnie i w porozumieniu skradły różne artykuły. Jak ustalili stróże prawa pracownik marketu od dłuższego już czasu zaobserwował, że 48-letnia klientka dokonywała zakupów tylko wtedy, gdy stanowisko kasowe obsługiwała kasjerka - jej 32-letnia znajoma. Cały proceder polegał na tym, że klientka z zapakowanymi do sklepowego koszyka artykułami podchodziła do kasy, a obsługująca ją 32-latka nabijała tylko kody kreskowe artykułów o niskiej wartości. Sprytna oszustka nawet kilka razy w ciągu dnia wynosiła ze sklepu artykuły, których wartość była dużo wyższa niż wskazywał na to skontrolowany przez ochronę paragon - informuje Ewa Żerek z KMP Piotrków.

 

Kontrola osobista młodszej z zatrzymanych przyniosła efekt. Znaleziono ukryte w jej bieliźnie kluczyki od samochodu. Jak się okazało idealnie pasowały do zaparkowanego pod sklepem daewoo lanosa, gdzie ukryto „trefny” towar. Bagażnik i tylne siedzenie samochodu  zapełnione były artykułami spożywczymi, chemicznymi i różnego rodzaju alkoholem. Samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu, a piotrkowianki spędziły noc w areszcie. Śledczy przesłuchają dzisiaj obydwie kobiety i sprawdzą jak duża może być wartość skradzionego towaru i czy oszustki sprzedawały go innym osobom. Za kradzież grozi kara do pozbawienia wolności do 5 lat.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klet ~klet (Gość)12.02.2009 10:11

Czyli auto Panowie Policjanci posprzątają (chemia), pojedzą sobie (art.spożywcze pycha!), popiją (alkohol %) i przesłuchają ale kogo? Czy po imprezie w bujanym aucie będą w stanie przesłuchać kobiety czy skupią się na przesłuchaniu auta ? :D

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat