Piotrcovia zdeklasowana w Lubinie, Piotrkowianin zwyciężył we własnej hali dzięki nowemu bramkarzowi

Sobota, 15 lutego 202031
Piotrkowianki przegrały w Lubinie aż 16:35 (5:16), każdy inny wynik byłby jednak niespodzianką, ponieważ nasz zespół jest od jakiegoś czasu w kiepskiej formie. Wygrał za to Piotrkowianin, który pokonał w Hali Relax Grupę Azoty Tarnów 22:21 (13:12).

O meczu w Lubinie nie można napisać zbyt wiele, ponieważ to było bardzo jednostronne widowisko. Gospodynie konsekwentnie powiększały przewagę i już do przerwy wygrywały 16:5. Ostatecznie zwyciężyły aż 35:16. Za kilka dni kolejny bardzo trudny mecz. 22 lutego o 17:00 Piotrcovia zmierzy się w Hali Relax z MKS Lublin.

W lepszych humorach do kolejnego pojedynku przystąpią na pewno zawodnicy Piotrkowianina, którzy wygrali w sobotę we własnej hali z Grupą Azoty Tarnów. Po dziesięciu minutach tego spotkania nasz zespół wygrywał już 6:1, goście jednak odrobili straty i jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Na początku drugiej połowy tarnowianie przełamali rywali i gdyby nie doskonała postawa nowego bramkarza Piotrkowianina, Danilo Mihajlevicia, który do końca meczu pozwolił gościom zdobyć zaledwie sześć bramek. podopieczni Bartosza Jureckiego mogliby przegrać to spotkanie. Teraz nasi zawodnicy spróbują przełamać fatalną wyjazdową passę, czy wygrają pierwszy w tym sezonie mecz w hali rywala? Przekonamy się już w sobotę, 22 lutego, po meczu ze Stalą Mielec.

Zagłębie Lubin 35:16 (16:5) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Roszak 3/3, Oreszczuk 3, Charzyńska 3, Ciura 2, Szynkaruk 2, Kopertowska 1, Klonowska 1, Wasilewska 1, Dorsz, Sobecka, Gajewska.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:21 (13:12) Grupa Azoty Tarnów

Piotrkowianin: Piotrków Trybunalski: Kot, Procho, Mihajlević - Pacześny 6, Swat 4/2, Surosz 3, Rutkowski 3, Iskra 2, Gluch 2/1, Kaźmierczak 1, Tórz 1, Turkowski, Nastaj, Pożarek, Sobut.