Piotrcovia zdecydowanie lepsza od Korony

MKS Piotrcovia Środa, 29 września 202111
Pewne zwycięstwo odniosły szczypiornistki Piotrcovii w ostatnim przed reprezentacyjną przerwą spotkaniu ligowym. W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi, zespół pokonał drużynę Suzuki Korona Handball Kielce 39:28 (21:14).

Od pierwszej do ostatniej minuty mecz toczył się pod dyktando piotrkowianek. Przewaga Piotrcovii rosła z minuty na minutę. Do przerwy prowadziła siedmioma trafieniami, aby ostatecznie wygrać jedenastoma. Pierwsze bramki dla szczypiornistek z Piotrkowa zdobyła Kinga Stanisławczyk (trzy gole), a najskuteczniejszymi zawodniczkami były zdobywczynie sześciu bramek - Patrycja Królikowska i Aleksandra Oreszczuk.

Suzuki Korona Handball Kielce - Piotrcovia 28:39 (14:21)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Hibner, Chodakowska – Więckowska 9, Kowalczyk 8, Pękala 4, Kędzior 3, Rosińska 1, Jasińska 1, Zimnicka 1, Grabarczyk 1, Gruszczyńska.

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt - Królikowska 6, Oreszczuk 6, Grobelna 5, Jureńczyk 4, Trawczyńska 4, Waga 4/3, Stanisławczyk 3, Majsak 2, Sobecka 2/1, Trbović 2, Klonowska 1, Fesdorf.