Piotrcovia zapewniła sobie czwarte miejsce

Czwartek, 20 maja 202111
Na trzy mecze przed końcem sezonu wiadomo już, że piłkarki ręczne Piotrcovii zajmą czwarte miejsce w końcowej tabeli sezonu 2020/2021 w żeńskiej PGNiG Superlidze. W zaległym pojedynku nasz zespół pokonał w Hali Relax Młyny Stoisław Koszalin 26:25 (12:11). Niewiele jednak brakowało, aby stracił całą wywalczoną w drugiej połowie przewagę.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół gości, który w 2. minucie prowadził 2:0 (trafienia Gabrieli Haric i Hanny Rycharskiej). Piotrcovia szybko jednak wyrównała (Romana Roszak i Małgorzata Trawczyńska z rzutu karnego). Przez całą pierwszą połowę wynik oscylował koło remisu, a po pierwszej części gry Piotrcovia wygrywała najmniejszą możliwą różnicą - 12:11.

Najciekawsze były ostatnie minuty pojedynku. Inicjatywa należała do gospodyń, ale drużyna Waldemara Szafulskiego dotrzymywała gospodyniom kroku. Najpierw Piotrcovia rzuciła pięć bramek z rzędu i od stanu 21:20 doprowadziła do wyniku 26:20 na 5 minut przed końcem meczu. Przyjezdne jednak rzuciły się do odrabiania strat i niemalże dogoniły zespół Krzysztofa Przybylskiego. Cztery bramki rzuciła Lesia Smolinh, a jedną Emilia Kowalik. Mało tego - na 15 sekund przed końcem koszalinianki miały jeszcze piłkę. Nie doprowadziły jednak do remisu.

– Nie można tak zagrać końcówki, jak my to zrobiliśmy. Nie wiadomo gdzie się spieszyliśmy oddając rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Zwycięzców się nie sądzi, ale po raz drugi po wygranym meczu 1 bramką nie mogę być do końca zadowolony z postawy drużyny – skomentował spotkanie piotrkowski szkoleniowiec.

Piotrcovia – Młyny Stoisław Koszalin 26:25 (12:11)

Piotrcovia: Sarnecka, Opelt – Szynkaruk 6, Roszak 5, Sobecka 3, Trawczyńska 3/2, Więckowska 3, Drażyk 2/1, Macedo 2, Oreszczuk 1, Klonowska 1, Zaleśny, Charzyńska, Abramowicz, Kopertowska