Piotrcovia zakończyła sezon zasadniczy

MKS PiotrcoviaKraj Niedziela, 10 marca 201922
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Piotrcovia przegrała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 29:37 (13:22). Do przerwy gospodynie wypracowały tak dużą przewagę, że w drugiej połowie nasze zawodniczki nie były w stanie odrobić strat. Kluczowy był 10-minutowy przestój naszych zawodniczek w pierwszej połowie.

Przez kilkanaście pierwszych minut tego meczu minimalnie prowadziły piotrkowianki, później jednak gospodynie przejęły inicjatywę. Od 11. do 22. minuty szczypiornistki Piotrcovii zdobyły zaledwie dwie bramki, tymczasem rywalki aż 10. Po przerwie niewiele się zmieniło, kwadrans przed końcem spotkania szczecinianki prowadziły już  32:17 i wydawało się, że to spotkanie może się zakończyć rekordową porażką naszej drużyny. Ostatecznie gospodynie nie zamierzały forsować tempa, co pozwoliło naszym piłkarkom nieco odrobić straty.

16 marca Piotrcovia będzie pauzować, a później rozpocznie rywalizację w fazie play-out.

SPR Pogoń Szczecin 37:29 (22:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Opelt, Sarnecka - Belmas 5, Despodovska 4, Ciura 3/2, Gutkowska, Cygan 3, Klonowska 3, Senderkiewicz 3/1, Zaleśny 2, Wasilewska 2, Ivanović 2, Gajewska 1, Małecka 1.