Piotrcovia wygrała ostatni ligowy mecz w Hali Relax

Strefa FM Sobota, 11 maja 20197
To nie było łatwe zwycięstwo, choć po dwudziestu minutach Piotrcovia prowadziła z Ruchem Chorzów już 13:8. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem naszym zawodniczek, a po przerwie przyjezdne wyrównały, zwycięską bramkę w ostatniej minucie meczu rzuciła Kinga Gutkowska i ostatecznie piotrkowski zespół zwyciężył 29:28.

Końcówka tego spotkania była wyjątkowo emocjonująca. Kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu Piotrcovia przegrywała 28:27, wówczas sędzia odesłał na ławkę kar Klaudię Grabińską, grające w przewadze piotrkowianki zdołały wyrównać, rzut karny skutecznie wykonała Anna Wasilewska. Kolejna akcja przyjezdnych zakończyła się niepowodzeniem dzięki dobrze broniącej Darii Opelt, kilka sekund później Kinga Gutkowska rzuciła zwycięską bramkę dla Piotrcovii.

- Myślę, że możemy mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie, ponieważ zbudowałyśmy kilkubramkową przewagę, niestety przyzwyczaiłyśmy naszych kibiców do horrorów i niewiele brakowało, żebyśmy ten mecz przegrały. Jeszcze jeden ligowy mecz przed nami i na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ale wydaje mi się, że niewiele się zmieniło od ubiegłego roku. Prawdopodobnie zakończymy rozgrywki na tej samej pozycji co w ubiegłym sezonie i trzeba zrobić coś, żeby to zmienić, ale za to będzie odpowiedzialny już nowy trener i nowe zawodniczki, bo kilka z nich na pewno odejdzie. Trzeba będzie zbudować zespół od nowa - powiedziała Agata Wypych, drugi trener Piotrcovii.

Jedną z zawodniczek, która potwierdziła, że w przyszłym sezonie już nie zagra jest kapitan zespołu Anna Wasilewska.

- Już przed tym sezonem miałam zakończyć karierę, ale wspólnie z działaczami ustaliliśmy, że jestem w stanie pomóc dziewczynom jeszcze przez kilka miesięcy, od tego czasu sporo się jednak zmieniło, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej i dzisiaj mogę już potwierdzić, że to był mój ostatni ligowy mecz w Hali Relax – powiedziała rozgrywająca Piotrcovii.

W tej chwili działacze nie chcą jeszcze potwierdzić kto oprócz Anny Wasilewskiej nie będzie już reprezentował Piotrcovii, nie wiadomo także kto w przyszłym sezonie poprowadzi zespół, ale w kuluarach coraz częściej wymieniane jest nazwisko trenera sobotnich rywalek Piotrcovii i byłego szkoleniowca Piotrkowianina Krzysztofa Przybylskiego.

Piotrcovia rozegra jeszcze jeden ligowy mecz w tym sezonie, 15 maja zmierzy się z na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna, nie będzie to jednak ostatni mecz w tym sezonie, ponieważ 22 maja w Hali Relax odbędzie się charytatywne spotkanie pomiędzy Piotrcovią i Piotrkowianinem, dla niektórych zawodniczek, zawodników i trenerów będzie to ostatni mecz w barwach piotrkowskich drużyn.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 29:28 (16:14) Ruch Chorzów

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Kolasińska, Opelt – Ivanović 6, Despodovska 5, Belmas 4, Wasilewska 4, Gutkowska 4, Senderkiewicz 2, Zaleśny 2, Ciura 2, Klonowska.