Piotrcovia wreszcie zwycięska, zdecydowały rzuty karne

MKS PiotrcoviaKraj Sobota, 29 lutego 202015
Zanim jednak do nich doszło i Piotrcovia zainkasowała dwa kolejne punkty, zarówno nasz zespół, jak i Młyny Stoisław Koszalin próbowały zakończyć ten mecz w regulaminowym czasie gry, bliżej zrealizowania tego celu była Piotrcovia, która jeszcze dziesięć minut przed końcem spotkania prowadziła 27:23, ale w ostatnim fragmencie meczu bramkę rzuciła tylko Lucyna Sobecka i gospodynie zdołały doprowadzić do remisu 28:28 (12:15).

Piotrkowianki wygrały pierwszą połowę 15:12, taką przewagę utrzymywały też wcześniej. Po przerwie gospodynie też nie potrafiły odrobić strat, przynajmniej do 50. minuty, wówczas podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego straciły inicjatywę, a w końcu też przewagę. Konkurs rzutów karnych wygrały jednak nasze zawodniczki. W piotrkowskiej drużynie spudłowała Aleksandra Dorsz, z wśród rywalek Hanna Rycharska i Iuliia Andriichuk, natomiast decydującą bramkę (4:3) rzuciła Lucyna Sobecka.

7 marca nasz zespół zmierzy się we własnej hali z drużyną EUROBUD JKS Jarosław. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Młyny Stoisław Koszalin 28:28 (12:15) - karne 3:4 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt, Kolasińska - Oreszczuk 6, Sobecka 5/1, Roszak 4/2, Kopertowska 3, Dorsz 3, Klonowska 2, Ciura 2, Szynkaruk 1, Charzyńska 2, Macedo.