Piotrcovia się ogrywa

Strefa FM Poniedziałek, 30 listopada 20153
Ponad miesiąc musieli czekać kibice piotrkowskiego Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Piotrcovia, żeby zobaczyć występ swojego zespołu we własnej hali. Do tej pory koszykarze Piotrcovii rozegrali cztery mecze, ale trzy pierwsze na wyjeździe.

Wszystkie trzy przegrali, z PKK 99 Pabianice 55:63, z KKS Pro-Basket Kutno 46:60, a z Łódzkim Klubem Sportowym Szkoła Gortata 45:95, dlatego przed ostatnim meczem z zespołem Fundacja Ósemka Skierniewice, który tym razem został rozegrany w Piotrkowie, kibice Piotrcovii mieli nadzieję, że atut własnego boiska pozwoli odwrócić złą passę. Tak się jednak nie stało, skierniewiczanie od pierwszych minut przejęli inicjatywę i już po pierwszej kwarcie prowadzili 32:8, w drugiej kwarcie różnica pomiędzy obydwoma zespołami nie była już tak widoczna, ale w trzeciej goście zdobyli dwa razy więcej punktów niż ich rywale, dlatego w czwartej kwarcie, zbyt wiele zmienić się nie mogło. Ostatecznie Piotrcovia przegrała ten mecz 50:80.

- Ten zespół jest aktualnie w przebudowie, przede wszystkim składa się z młodszych graczy, którzy w III lidze się ogrywają, podczas jednego takiego meczu z pewnością więcej się nauczą niż podczas niejednego treningu – powiedział po meczu Krzysztof Łęski, który podczas tego spotkania zastąpił na ławce trenerskiej Piotra Piątkowskiego.

- Na pewno musimy popracować nad zgraniem, szwankuje też obrona, ale jestem pewien, że w każdym kolejnym meczu będzie lepiej – podsumował Marcin Lada , najstarszy zawodnik w obecnym zespole Piotrcovii.

Kolejny mecz piotrkowianie także rozegrają we własnej hali, 13 grudnia ponownie zmierzą się z PKK 99 Pabianice.

UMKS Piotrcovia 50:80 (8:32, 16:12, 14:28, 12:8) Fundacja Ósemka Skierniewice

UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Błaszczyk 11, Filipek 10, Lada 8, Gajda 7, Miłak 5, Kowalczyk 4, Brandys 3, Drząszcz 2, Stępień, Szewczyk.

Fundacja Ósemka Skierniewice: El-Ward 24, Zieliński 12, Lewandowski 11, Małek 11, Dominiak 7, Skrzypiński 6, Nowicki 5, Sokół 4, Nolberczak, Popławski, Gontarek.