Piotrcovia się nie popisała

MKS PiotrcoviaKraj Niedziela, 09 września 201823
Już do przerwy piotrkowianki przegrywały z Ruchem Chorzów 6:18, w drugiej połowie piotrkowskie szczypiornistki zagrały nieco lepiej, zdobyły dwa razy więcej bramek, ale rywalki też nie próżnowały i ostatecznie to spotkanie zakończyło się porażką Piotrcovii 18:32.

O ile po pierwszym ligowym spotkaniu można było stwrerdzst, że piotrkowianki zagrały dobry mecz, to po spotkaniu 2. kolejki PGNiG Superligi takie twierdzenie byłoby dużym nadużyciem. Do 10. minuty nic nie zapowiadało aż tak wysokiej porażki, gospodynie prowadziły bowiem zaledwie jedną bramką (5:4), ale podczas następnych 20 minut podopieczne trenera Andrzeja Bystrama rzuciły zaledwie dwie bramki.

W drugiej połowie szczypiornistki Piotrcovii starały się zniwelować przewagę, ale im się to nie udało.

W sobotę, 15 września kolejny mecz, tym razem do Hali Relax przyjedzie UKS PCM Kościerzyna. Początek tego spotkania o godzinie 17.00.

Ruch Chorzów 32:18 (18:6) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Despodovska 4 Kopertowska 3/1, Wypych 3, Klonowska 2, Ciura 2, Senderkiewicz 1, Wasilewska 1, Cygan 1, Ivanović 1, Gajewska, Osuch