Piotrcovia przegrała u siebie, a Piotrkowianin na wyjeździe

Kraj Środa, 09 października 20199
To nie była udana środa dla piotrkowskich drużyn, Piotrcovia przegrała w Hali Relax z mistrzem Polski MKS Perła Lublin 21:26 (8:13), natomiast Piotrkowianin przegrał w Puławach z Azotami 35:39 (14:20).

Piotrcovia wznowiła rozgrywki po kilkunastodniowej przerwie, spowodowanej meczami eliminacyjnymi naszej reprezentacji. Do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał najmocniejszy zespół PGNiG Superligi, czyli MKS Perła Lublin, do 10. minuty tego spotkania lepsza była jednak piotrkowska drużyna, która prowadziła wówczas 5:2. Ta przewaga byłaby jeszcze większa, gdyby nasze zawodniczki wykorzystały stworzone okazje. Ostatnią bramkę zdobyły jednak w 17. minucie meczu, tymczasem dwie minuty później przyjezdne grały w osłabieniu, a mimo to zdołały wyrównać (8:8), wykorzystując błąd gospodyń, kilkanaście sekund później nasze zawodniczki popełniły kolejny, a Marta Gęga wyprowadziła zespół z Lublina na prowadzenie. Krzysztof Przybylski poprosił o przerwę, ale niewiele to pomogło, ponieważ do końca pierwszej połowy piotrkowianki nie zdołały zdobyć żadnej bramki.

Kolejną rzuciły dopiero w 33. minucie spotkania, przewaga rywalek była już jednak dosyć duża. W 41. minucie meczu piotrkowianki przegrywały 13:19, a w 48. już 15:23, pod koniec spotkania podopieczne Krzysztofa Przybylskiego zdołały zniwelować przewagę i ostatecznie przegrały 21:26.

Piotrcovia zajmuje w tej chwili 6. miejsce w tabeli. Kolejny mecz dopiero w trzeci weekend października, nasze zawodniczki zmierzą się wówczas na wyjeździe z zespołem Piłka Ręczna Koszalin.

Przegrał też Piotrkowianin, który w tym sezonie nie zdołał jeszcze zwyciężyć na wyjeździe. W 18. minucie był remis 9:9 i wydawało się, że Piotrkowianin jest w stanie powalczyć o korzystny rezultat, ale gospodarze przejęli inicjatywę, a nasi zawodnicy popełniali proste błędy i ostatecznie zeszli do szatni przegrywając sześcioma bramkami.

W drugiej połowie puławianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, utrzymując bezpieczną przewagę, którą jeszcze zdołali powiększyć. Pod koniec spotkania nasz zespół odrobił część strat.

Za tydzień Piotrkowianin, który znajduje się na 12. miejscu w tabeli, ponownie zagra na wyjeździe, a jego rywalem będzie beniaminek PGNiG Superligi - Grupa Azoty Tarnów, ostatni zespół rozgrywek.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:26 (8:13) MKS Perła Lublin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska, Sarnecka, Opelt - Macedo 7, Sobecka 5, Joia 4, Ciura 2, Belmas 1, Dorsz 1, Klonowska 1, Gajewska, Oreszczuk, Podzimowska.

Azoty Puławy 39:35 (20:14) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Kot, Pyrka - Mróz 8, Pacześny 7, Nastaj 6, Mastalerz 3, Sobut 3, Szopa 3/2, Surosz 2, Woynowski 1, Iskra 1, Kaźmierczak 1, Turkowski, Rutkowski.